reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s pevným diskem?

rozinek (21)|20.11.2013 16:51
ahoj,
mám nový systémový pevný disk seagate barracuda 7200.14 1TB, a nahrané prakticky čisté windows 7 a občas se mi stává, že aplikace, nebo hra tu a tam cca na vteřinu trhnou(nebo se uplně na okamžik zaseknout)..přitom na pozadím mám vyplé vše co sedá..zkusil jsem i benchmark v hd tune s vypnutými aplikacemi na pozadí a v nepravidelných intervalech mi to ukáže takovou křivku: http://www.2i.cz/8237b69c4f s náhlým propadem někdy, až k 3MB/s na různém místě..zhruba čtyři tyto testy z pěti dopadnou s minimálním propadem kolem 50MB/s a ten pátý má často až ten kritický propad..přitom tento disk má mít většinou dle testů a uživatelů minimum kolem cca 90MB/s a já se na takové minimum snad ani v žádném testu ještě nedostal..max tak na 60...myslíte, že je třeba něco s diskem, nebo tyto náhodné propady jsou normální a problém bych měl hledat spíše jinde?
trodas (1753)|20.11.2013 23:42
Problém bude spíše jinde, disky nezastavují aplikace... nebo to ti PC neustále swapuje? To snad ne. Kolik máš vlastně ram...?

Když jsou Win čistě nainstalované, tak by to snad nemělo být viry nebo trojany, tak zbývá snad už jen nastavení HW či drivery. Něco to dělat musí... :(
rozinek (21)|21.11.2013 16:49
dík,y, za odpověd..no, jinak koukám, že trhnutí aplikací a podobně zatím náhodně ustalo a nebo jsem si toho viditelně zatím nevšimnul..nicméně mě trochu zaráží ty náhodné poklesy v tom benchmarku..je to normální věc, která se muže stávat, nebo to jednoduše poukazuje na jistý problém s diskem?
trodas (1753)|23.11.2013 10:24
Většinou toto poukazuje na problémy se zdrojem, ne s diskem. Benchmark se nejprvenačte a pak běží - aby naprosto eliminoval vliv disku a měři JEN výkon sestavy, ne disku.
robky (3195)|23.11.2013 12:30
Keď je testovaný disk zároveň diskom, na ktorom je nainštalovaný systém, tak takéto prepady možné sú ...