reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Velká myš na CAD

Bořík (2)|21.11.2013 11:32
prosím poraďte - potřeboval bych velkou ergonomickou myš na práci v CADu. Nejlépe s velkou "parkovací" plochou na palec a malíček. Vystřídal jsem už několik myší a zatím nejlepší a nejspolehlivější byla starší laserová Trustka, která se už delší dobu neprodává. Měl jsem i tři myši od Logitechu, ale ani jedna nevydržela víc jak rok ( na rozdíl od té levné Trustky ). Takže kromě Logitechu cokoli ... Díky za radu.
johny__g (6387)|21.11.2013 11:51
Co Func MS-3? Já teda na Logitech nedám dopustit, mám MX510 skoro 10 let, akorát sem te´d vyměnil kablík a pořád funguje dobře.
arkij (90)|21.11.2013 18:30
Já používám na AutoCAD už léta MS Intellimouse s pěti tlačítky a neměnil bych, nevím ale jestli je k sehnání, já mám ještě dvě "funglovky" v krabici do zásoby. Pasuje akorát do ruky, levé čtvrté tlačítko mám jako "enter" na potvrzování příkazů a pravé páté jako "Esc" pro zrušení příkazu, takže spolu s kontextovým menu (mimo zadávání čísel a textu do poznámek) stačím kompletně kreslit jednou rukou. Zkoušel jsem myši co mají dvě přídavná tlačítka na levé straně a taky nějaké "ergonometrické" typy, to je asi lépe pro hry, pro práci se mi neosvědčily, navíc jsem téměř absolutní pravák, levou ruku mám víceméně na "ozdobu", respektive jsem v ní držel dlouhá léta zapálenou dýmku jakožto náruživý kuřák ...

Tolik k CADu, jinak stejně dobře mi pak funguje u Ediusu na střih videa, jen mám jinak definovaná tlačítka. V Chrome, Wordu a Excelu levým zvětšuju a pravým zmenšuju, což je při dnešním rozlišením monitorů dobré pro čitelnost.

http://www.oranges.cz/pc-sestavy/_details.php?type=Mys&id=intellimouse
Bořík (2)|1.12.2013 17:51
Díky, ta Func MS-3 je velice zajímavá a lákavá, ale dost odrazuje cena .... 2 tisíce za myš je na mou peněženku hodně. :hmm:(
Matherdet (955)|1.12.2013 18:59
Vím že je to herní myš,ale je plně nastavitelná. (R.A.T. 5)
patriot (1)|25.3.2014 12:40
Dá se ještě koupit klasická 3-tlačítková myš? Nejlépe laserová a drátová přes USB. Kolegové dělají v Catii a nic jiného nechtějí. Už mají několikáté stanice, ale stále u sebe drží ty staré myši. Kupovaly se i různé 3D polohovací zařízení v řádu 10 kKč/ks, ale žádné se na oddělení neujalo. A přitom se jedná o mladé kluky. Poradíte kde sehnat? Problém je, že ty myši už mají něco za sebou a já jim je musím čím dál častěji opravovat (nejčastěji ukroucený kablík).