Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Velká myš na CAD

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

prosím poraďte - potřeboval bych velkou ergonomickou myš na práci v CADu. Nejlépe s velkou "parkovací" plochou na palec a malíček. Vystřídal jsem už několik myší a zatím nejlepší a nejspolehlivější byla starší laserová Trustka, která se už delší dobu neprodává. Měl jsem i tři myši od Logitechu, ale ani jedna nevydržela víc jak rok ( na rozdíl od té levné Trustky ). Takže kromě Logitechu cokoli ... Díky za radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Co [URL="http://ow.ly/r2Dhw"]tahle[/URL]? Já teda na Logitech nedám dopustit, mám MX510 skoro 10 let, akorát sem te´d vyměnil kablík a pořád funguje dobře.

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

Já používám na AutoCAD už léta MS Intellimouse s pěti tlačítky a neměnil bych, nevím ale jestli je k sehnání, já mám ještě dvě "funglovky" v krabici do zásoby. Pasuje akorát do ruky, levé čtvrté tlačítko mám jako "enter" na potvrzování příkazů a pravé páté jako "Esc" pro zrušení příkazu, takže spolu s kontextovým menu (mimo zadávání čísel a textu do poznámek) stačím kompletně kreslit jednou rukou. Zkoušel jsem myši co mají dvě přídavná tlačítka na levé straně a taky nějaké "ergonometrické" typy, to je asi lépe pro hry, pro práci se mi neosvědčily, navíc jsem téměř absolutní pravák, levou ruku mám víceméně na "ozdobu", respektive jsem v ní držel dlouhá léta zapálenou dýmku jakožto náruživý kuřák ...

Tolik k CADu, jinak stejně dobře mi pak funguje u Ediusu na střih videa, jen mám jinak definovaná tlačítka. V Chrome, Wordu a Excelu levým zvětšuju a pravým zmenšuju, což je při dnešním rozlišením monitorů dobré pro čitelnost.

http://www.oranges.cz/pc-sestavy/_de...d=intellimouse

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Díky, ta Func MS-3 je velice zajímavá a lákavá, ale dost odrazuje cena .... 2 tisíce za myš je na mou peněženku hodně.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Vím že je to herní myš,ale je plně nastavitelná. (R.A.T. 5)

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Dá se ještě koupit klasická 3-tlačítková myš? Nejlépe laserová a drátová přes USB. Kolegové dělají v Catii a nic jiného nechtějí. Už mají několikáté stanice, ale stále u sebe drží ty staré myši. Kupovaly se i různé 3D polohovací zařízení v řádu 10 kKč/ks, ale žádné se na oddělení neujalo. A přitom se jedná o mladé kluky. Poradíte kde sehnat? Problém je, že ty myši už mají něco za sebou a já jim je musím čím dál častěji opravovat (nejčastěji ukroucený kablík).

Podobná témata

1. Myši: Velká myš na práci
    Od johny__g v sekci Periferie
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 14-01-2011, 16:19
  2. Myši: velká myš
    Od sapin II v sekci Periferie
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 25-06-2009, 17:20
  3. Chlazení grafik: velká chyba v nvidia ovladačích
    Od salatnet v sekci Chlazení