Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Digimanie.cz - magazín zaměřený na vše kolem digitální fotografie

3.8.2006 10:36
Karel PolívkaTímto bych rád upozornil na náš další technický online magazín Digimanie , který je zaměřený na tématiku digitální fotografie a nachází se na adrese: www.digimanie.cz.

Digimanie.cz je populární server přinášející svým čtenářům články s tématikou digitální fotografie a fotografování obecně. Pravidlem jsou výborné středeční články z tematických seriálů Romana Pihana a podrobné recenze fotoaparátů od Milana Šurkaly . Zbývající dny jsou prostorem pro různé novinky (fotoaparáty, objektivy, stativy, fotomobily, fototiskárny atd.) a také pro reportáže, články o výstavách, tipy a triky...

Kromě denních novinek se zde nachází i řada článků pro širokou a nejen fotografickou veřejnost vysvětlujících základní pojmy, uvádějících do problematiky a celkově poskytujících zvídavému uživateli základní směr a poučení, jak se v tomto odvětví lépe orientovat. Najdete zde také přehledný adresář firem a možnost přímého srovnání technických parametrů u více než 1500 fotoaparátů. Další zvláštností je časová osa, díky níž můžete bleskurychle zjistit informace, kdy byl který fotoaparát uveden na trh.

V březnu 2008 byl proveden redesign Digimanie, který ji dodal nový svěží vzhled. Za posledních 9 měsíců vzrostla návštěvnost o neuvěřitelných 91% ! Více informací v článku "Objevte novou Digimanii!". V říjnu 2008 bylo spuštěno vlastní diskuzní fórum Digimanie založené na vBulletinu (po vzoru velmi úspěšného fóra SHW) ve spojení s fotogalerií založenou na verzi PhotoPostu uzpůsobenou pro integraci s vBulletinem, díky čemuž je zabezpečeno výborné propojení fóra a galerie.


[SIZE="3"] Chcete se také zapojit? [/SIZE]

Chtěli byste se také stát součástí redakčního týmu (formou externí spolupráce), který stojí za obsahem magazínu Digimanie ? Chtěli byste, aby se Vaše jméno (případně i společně se stručným představením) objevovalo na pozici autora článků na tomto významném českém serveru a rádi si díky tomu i vyzkoušeli nejnovější fotoaparáty, fotomobily nebo příslušenství? Nebo jste prostě fotograf-nadšenec, který by se rád podělit se svými zkušenostmi a názory s ostatními fandy tohoto oboru?

Jelikož se nejedná pouze o nadšenecký server (přestože všichni zúčastnění tomuto oboru patřičně holdují), je samozřejmě spolupráce honorována a to zejména podle kvality odvedené práce (tedy podle úrovně článků). Momentálně potřebujeme naše řady posílit zejména o recenzenty digitálních zrcadlovek , objektivů a fotomobilů . Preferujeme pohled pokud možno co nejvíce "do hloubky" v rámci daného tématu. Zaujmout by mohlo i odborně méně náročné psaní aktualit (zde je ale třeba mít výborný obecný přehled).Redakce má sídlo v Brně a slouží také jako základna pro několik dalších online projektů (mimo jiné samozřejmě Svět hardware). Jedná se o projekt tvořený na profesionální bázi, který zastřešuje společnost oXy Online s.r.o. Bydliště mimo Brno není problém - neustálý transport produktů zajišťuje přepravní služba DPD (vzdálenost 100 až 200 km od redakce je u nás standardem).

V případě zájmu neváhejte a kontaktujte mě na e-mailové adrese k.polivka (zavináč) oxyonline.cz . Domluvili bychom se na zkušebním článku a pokud by byl na patřičné úrovni, vystavili bychom autorskou smlouvu a naše spolupráce by mohla započít.

Karel Polívka
publisher technických médií oXy Online