reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Trhání obrazu

Neregistrovaný (0)|26.11.2013 17:57
Tazatel: Johny

Znění dotazu: Zdravim, mam notebook ASUS G55vw, az do ted jsem paril vsechny hry uplne bez problemu - crysis 3, far cry3, fifa 13 atd. Vcera jsem si zapnul Crysis a nestacil jsem se divit: Nedalo se to hrat, jak se to sekalo. Zkusil jsem teda zapnout ostatni hry a vsechny se drbaj, jenom fifa jeste jaks taks hrat jde. Kazdopadne jsem hned nainstaloval nejnovejsi ovladace na grafiku, spusitl antivirak, ten nic poradnyho nenasel, procistil sem nb, vymazal vsechny nepotrebny soubory a programy, procistil jsem startup, nekolikrat nb zresetoval a vysledek zadnej. Ptam se teda: muze to byt hardwarem? Pokud jo, tak co se mohlo vysrat? Cca pred mesicem mi notas upad z metru na zem, ale bezel normalne az do ted... Diky za jakoukoliv odpoved
ICE_D (2754)|26.11.2013 18:39
Mrkni se pri tom hrani na vytizeni procesoru a hlavne jeho teplotu. Pokud jede naplno a hodne topi, tak se mohlo tim padem uvolnit neco v chlazeni a procak ted throttluje, aby si ulevil, coz zpusobuje to sekani. Pokud je vytizeni a teplota cpu v normalu, tak je neco v grafice. A nebo je tu posledni moznost, muze to byt v systemu, na Tvem miste bych zkusil re-install...
Neregistrovaný (0)|26.11.2013 23:36
Diky, ja jsem si myslel rovnou ze to bude v grafice tak jsem zmeril teplotu (FurMark), ta byla ok a ani memory stress test nenasel zadnej problem... Ted jsem zkusil zmerit to CPU... zapnul jsem crysis 3 a po 10 minutach hrani byla teplota cpu 85C a vytizeni kolisalo okolo 40%... to by melo byt tak v normalu, ne? Takze ja fakt nevim co s tim, asi jedine re-install OS a pokud ani to nepomuze tak vazne nevim...
ICE_D (2754)|26.11.2013 23:45
Jo, ted reinstall win a kdyz to ani pak nepomuze, tak servis a rozebrat to :(
Neregistrovaný (0)|27.11.2013 00:12
No snad to pomuze, protoze zacinam registrovat ze se mi seka i celkove win, treba mys, nebo kdyz pisu tak to na zlomek sekundy zamrzne...
Draken (1578)|27.11.2013 15:08
85°C mi při 40% vytížení přijde děsně moc... zkus OCCT