reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafika pro zapojení 6 monitorů

sheppi (37)|27.11.2013 19:56
Zdravím,

Právě řeším takový problém - zákazník chtěl vymyslet a sehnat řešení pro 6 monitorů, tak jsem objednal kartu s podporou Eyefinity, konkrétně Radeon HD7870, k tomu 6 monitorů s HDMI a ještě 6 kabelů miniDP -> HDMI. Tak nějak jsem naivně doufal, že by to mohlo fungovat, ale zjistil jsem, že je to mnohem složitější než jenom všech těch 6 monitorů takto zapojit do grafiky a používat :confused: Touto svojí naivitou a hloupostí (protože jsem si to předem řádně nenastudoval) jsem si pěkně zavařil a nyní vymýšlím náhradní a pokud možno co nejjednodušší řešení, jak to zprovoznit. Napadlo mě prodat původní 7870 a koupit 2 grafiky se 3 digitálními výstupy (HDMI nebo DVI).
Můj dotaz tedy zní - je možné provozovat 2 slotové grafiky současně a mít výstup celkově na 6 monitorů? Ještě doplním, že deska podporuje grafický výstup i při osazené grafice v PCIe slotu, čili by se to eventuelně dalo zkombinovat i s GPU výstupy na desce, takže 2 monitory na desce, 2 na jedné grafice a další 2 na druhé. Je takové řešení vůbec technologicky možné? Případně jaké jiné řešení byste doporučili?

Mockrát díky za každou radu!
Salamander (6177)|27.11.2013 20:27
Potrebujes bud 2 karty (1 zvlada 3 monitory) nebo specialni "Eyefinity 6" verzi ktera je pekelne draha
http://www.maximumpc.com/article/features/eyefinity_6_monitor_setup_handson_preview
http://graficke-karty.heureka.cz/club-3d-cgax-7876m6/
trodas (1753)|27.11.2013 21:44
...a my pak chceme vidět foto té sestavy :D
sheppi (37)|28.11.2013 08:52
Salamander: Ta karta právě je Eyefinity 6 verze, konkrétně PowerColor HD7870 Eyefinity 6. Bohužel to zapojení je možný jenom přes 2x DVI + 4x DP a ty monitory mají jenom 2x HDMI a 1x D-Sub. Kabelama miniDP -> HDMI fungují jenom 2. Ke kartě jsou dodaný ještě 2 redukce miniDP > DVI a 4 redukce miniDP > DP.

trodas: Hele, nedělám si srandu, je to vážný, ten člověk za to dal bezmála 50.000, má to na kamerový systém. Prosil jsem o radu, ne o posměšky. Každopádně pokud se nám to podaří zprovoznit, foto klidně udělám.

Napadla mě 3 řešení:

1. Zkusit ty 2 redukce miniDP > DVI a kabelem DVI > HDMI je spojit se 2 monitorama. Kolem nich pak poskládat ty další 4 monitory přes miniDP > HDMI kabel, ale obávám se, že tohle řešení nebude fungovat.
2. Na kartu napojit jenom 2 monitory přes miniDP > HDMI kabel a další 3 připojit přes VGA, DVI s redukcí na HDMI a HDMI na desku, která by měla podporovat souběžně jak slotovou, tak APU grafiku. Tím pádem 1 monitor bude navíc, ale pokud by to fungovalo, bylo by to dobré.
3. Prodat Eyefinity kartu a koupit 2 obyčejné, jak už jsem zmiňoval, čili moje otázka - je možné mít současně aktivní 2 PCIe grafiky bez CrossFire a využít všechny 3 výstupy (obvykle VGA, DVI a HDMI) u obou?