reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC zapne LCD až na druhý pokus

forrest0 (10)|2.12.2013 20:00
Zdravím,
složil jsem pro syna své kolegyně tento komp:
MB- MSI B85-G43
CPU- Intel Core i5-4570
GPU- MSI R7870-2GD5T/OC
HDD- Seagate Desktop HDD 1TB
Zroj- Seasonic SS-500ET T3
Skříň-NZXT Lexa S USB 3.0
DDR-DIMM DDR3 Kingston 4GB HyperX Blu 1600MHz DDR3 CL9 DIMM, chl
Win7 64 bit
Problém PC je,že zapíná monitor až na druhý pokus.Zapnou se všechny ventilátory na procesoru,grafice,4 ve skříni,bliká hard,klávesnice i myš svítí prostě vše OK jen monitor nic.PC se dá vypnout zapínacím tlačítkem (pouze stisknutím,ne podržením).Na druhý pokus už najede vše jak má včetně monitoru.1 hodinu po vypnutí také ještě najede bez problémů na první pokus.Po 2 hodinách už se opakuje nutnost zapínat jej nadvakrát.Vyzkoušen jiný monitor a stejný problém. PC netrpí žádnýmí jinými problémy jako restarty či modré smrti.Zvládá v pohodě všechny nejnovější hry.Můj tip je asi vadný zdroj,ale jsem laik tak prosím o radu.
Děkuji předem za podněty.
forrest0 (10)|5.12.2013 11:21
Takže jsem vyměnil zdroj a beze změny,monitor se zapíná až napodruhé! Hned po vypnutí se zapne normálně,po cca 2 hodinách však nenajede.
Salamander (6177)|5.12.2013 11:37
Zkusil bych jiny monitor / monitor s jinym PC
forrest0 (10)|5.12.2013 11:53
Jak jsem již psal v úvodu jiný monitor jsem zkoušel jako první.Celkem 3 monitory a pokaždé to dopadlo stejně.
trodas (1753)|5.12.2013 15:48
Budu věštit z křišťálové kole, ale podle mně má grafická karta studeňák, který se při zahřátí solidně spojí, ale po delší odstávce se musí zase zahřát. Nic jiného se za 2h nemůže změnit. Je to na reklamaci grafické karty, nic jiného se s tím podle mně dělat nedá.

Zkus jinou na pár testů a uvidíš.
forrest0 (10)|5.12.2013 19:33
Na radu trodase jsem vyměnil grafickou kartu a světe div se moje obstarožní (ale velmi dobře sloužící) 5850 nastartuje na první šup.Jenže aby to nebylo jednoduché tak jsem 7870 vložil do svého kompu a startuje taky bez problémů.Začínám mít mžitky před očima,jak mám reklamovat grafiku,která v jiném PC jede? Nechám to odpočinout do rána to bude moudřejší večera.
trodas (1753)|6.12.2013 10:19
Když to není grafická karta, tak je to deska... a když deska jede dobře s jinou grafikou, tak je to zdroj. A ten byl vyměněn :D

A jsme v háji zeleném. Asi změnit grafiku pro nekompatibilitu s deskou... protože jinak se dá dělat jen to, že se bude startovat na dvakrát - samozřejmně po updatech bisů desky i grafiky, které snad problém vyřeší... ale spíš ne.
Matherdet (955)|6.12.2013 10:22
Jestli jsi to kupoval v Alze nebo nějakém seriozním obchodě tak to tam vem ať se přesvědčí na vlastní oči (je to moc práce,ale donuť toho co bere reklamaci at tam pripise ze to videl) a vratej ti jinou grafiku nebo penize.

Zkousel jsi ten druhy PCIe slot ?
forrest0 (10)|17.12.2013 00:02
VYŘEŠENO
Tedy v úvozovkách.
Nejdříve omluva za tak pozdní reakci pro trodas a Matherdet :mistake
trodas to ve svém posledním příspěvku pěkně shrnul.
Komponenty byly nakupovány ve třech eshopech,takže naběhnout tam s bednou součástek z celé republiky,by asi nebylo rozumné a navíc na výdejním místě těm holkám... no nic.
Matherdet navrhl zdánlivě zoufalý pokus o vyoutování horního PCI. A BINGO !!! NO PROBLEMA !!! Ve spodním PCI žádný zádrhel!!!
Šlape to jak hodinky,sice to trochu rozhodilo proudění vzduchu v bedně,ale tam stejně chlazení není problém.
MB jsem se rozhodl nereklamovat pro obtížně prokazatelnou vadu horního PCI a navíc vidina 30 denní lhůty v kombinaci s vánočníma prázdninama byla pro kolegyni černou můrou.A navíc je deska z Alfacomp teda TS Bohemia a to je hnus velebnosti.Po léta budovaná pozice se dá během pár měsíců totálně ztratit.Ty problémy za posledních pár měsíců by vydaly snad na knihu,už se obracím jinam.
Ještě jednou tedy omluva za pozdní reakci a poděkování trodasovi a Matherdetovi za pomoc!