reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zostava - programovanie

pavol.t (28)|5.12.2013 23:30
Zdravim vsetkych odbornikov z oblasti PC techniky :)

po dlhsom case, ked sa viedla rozsiahla diskusia v teme: "Zostava za ± 52k (vyriesena k spokojnosti nákupom DELL, doteraz ani najmensi problem)" , by som znova potreboval poradit ohladne PC zostavy (900 eur/PC/ks + 220 eur/LCD/ks s DPH) urcenej k programovaniu (zatial neviem viac podrobnosti, zistim).

K upresneniu problematiky:

bol podany projekt timom "odbornikov", z ktoreho malo vzist nakupenie PC zostav vratane LCD (21 ks) v spominanej hodnote 18900 eur/PC a 4620 eur/LCD. Projekt schvaleny, odborníci nie su uz zamestnancami skoly a ...

1. mojou ulohou je preverit (NE)REALNOST nizsie definovaných komponentov na poskladanie PC zostavy (prosim nesmejte sa):

"Minimálne technické parametre:
CPU: 4 jadro – 3,8 GHz, 16 MB L3 cache
RAM: 32 GB DDR3
SSD: 240 GB, SATA III
HDD: 2TB, SATA III
GPU: 2 jadrá – 1 GHz, 4 GB GDDR5 (6008 MHz), 512 bit, 2560x1600
Mech.: BD drive, zrejme bolo myslene Blu Ray??
LCD: 24" LED 1920x1080, 3000:1, 120 Hz, 300cd/m2, 2ms, 175/175, gamut > 85%
"

2. prip. navrhnut alternativne riesenie take, aby bola dodrzana celkova suma za PC a LCD a pocet 21 ks (je mi jasne, pokial nepoznam ucel pouzitia, tazko radit).

3. programovanie je pre mna spanielska dedina, je mozne uz teraz povedat, co z navrhnutej konfiguracie je z hladiska programovania absolutna blbost?

Za kazdu radu Vam budem velmi povdacny.

Dakujem
Matherdet (955)|6.12.2013 10:45
Zkusil bych volat do alzy že máš mega rozpočet a chceš individuální nabídku...obvolej ještě czc a alfu a uvidíš co ti řeknou.... jinak to sestavit nejde... 16MB Cache nemají ani Xeony za více jak 10000...

Jo sorry,já jsem si to nedočetl celé...2 jádra na GK... 2ms monitor se 120hz (to už jsou mimochodem 3D monitory) :D Lol a tohle to za 30000

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1UH9011HIW021YXS011Z2Y011TTX011KGO011SMI011XQC01 Zavolej jim a zeptej se jestli by ses nevešel do 30k když to vezmeš 21x (+ za zbylé peníze dokoupit blu-ray mechaniku kterou tam nemají)

K tomu programování... Pokud ty programy nebudou zkoušet tak mu stačí Atlon II X4 ...ale celkově stačí procesorový výkon aby mohl počítač využívat rychle,grafika není potřeba... a monitor stačí aby z něj nebolely oči...
j.albi (476)|6.12.2013 10:58
Tohle není sestava na běžné programování, na tom se dají dělat filmy nebo 3D modelování. Nebylo to navrženo na těžbu Bitcoinu?
Matherdet (955)|6.12.2013 11:54
[QUOTE=j.albi;550115]na tom se dají dělat filmy nebo 3D modelování. Nebylo to navrženo na těžbu Bitcoinu[/QUOTE]

Máš pravdu, podle těch zadaných parametrů to má výkon jako prase, ale jestli je určení programování (psát programy) tak to dokážu i ve škole s Atomem... na těžbu bitcoinů ? :D ČEZ by poděkoval...
pavol.t (28)|6.12.2013 13:12
Ciastocne doplnenie informacii: zostava by mala vraj sluzit na objektovo orientovane programovanie v C++, viac by som sa mal zajtra dozvediet.

Matherdet: vdaka za tip na komplet zostavu a zaroven suhlasim ohladne hooodne premrstenej cenovej ponuky za uvedene komponenty :) mozem taku hlupu otazku k ozrejmeniu: co znamena v reci programatorskej "Pokud ty programy nebudou zkoušet.."?

j.albi: je jasne, ze pri rieseni cad modelovania, by som siel do xeona, quadra... ale nie do high-end gpu ako je v specifikacii. urcite to nebolo navrhnute pre tazbu bitcoinu.

dakujem zatial za vase nazory.
Matherdet (955)|6.12.2013 13:41
Netuším co budou programovat... pokud se budou snažit udělat hru tak bude problém ji rozjet pokud nejsou profíci a nedokážou ji optimalizovat na stroje s horším grafickým výkonem, ale s nějakým burzovním softwarem nebo podobně nebude problém.

Zkus tam zavolat a říct jestli tu nabídku nějak zváží nebo rovnou řeknou že platí internetové ceny...tohle by mě dost zajímalo.
Gouranga (699)|6.12.2013 17:05
No velice zajimave. Mohl bych se zeptat, co je to za skolu? Tedy spis typ? Vysoka? Stredni? Zakladni? Statni/soukroma?
Jestli ty sestavy, co jsou popsany zvlada nekdo dodat za 900€ za kus, tak to klobouk dolu. Pokud nejde o nejakou zradu a je to tak trochu jinak.
Vazne by me zajimalo, co se na tom ma programovat. Jestli jde o skolu a tedy pocitace pro studenty, co by na tom meli programovat v C, tak me zarazi 1) Pamet, 2) SSD, 3) Graficka karta se dvema GPU, 4) Blu ray mechanika, 5) 3D monitor.
Jestli nejde o nejakou soukromou skolu, co se nejakym zvlastnim zpusobem topi v penezich, tak mi to prijde naprosto neadekvatni ucelu.. Neco ve stylu, ze nekdo ze skoly (oni odbornici) dohazuji kseft nejakemu znamemu v konkretnim obchode..
Ty bitcoiny nebo nejaky jiny skryty ucel se mi nezda nejak extra nerealny..
j.albi (476)|6.12.2013 19:15
Na OOP v C++ bohatě stačí současná střední třída, W8.1 a Visual Studio. Když na to přijde, VS jde spustit i na low-endu, jenom se déle načítá a déle trvá kompilace.
pavol.t (28)|16.12.2013 23:25
Dakujem Vam za vsetky Vase podnety a prispevky. Totiz od ineho kolegu som zistil, ze osoba, ktora nasadila taku podhodnotenu cenu nakonfigurovanej zostavy, sa venuje fuzzy logike a zamyslany ciel PC zostav sa uz nedozviem.
Natiska sa mi teraz otazka, ako vyuzit spominanu hotovost na zakupenie 21x PC zostav...Momentalne to neviem specifikovat a teda mi nemozte ani poradit.
Tymto by som sa Vam chcel na teraz este raz podakovat.

P.S. Ak bude v buducnosti jasnejsi ciel, tak by som zase ozivil tuto temu.