reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Extrémní OC, LN2 FX-8350

flanker (1579)|13.12.2013 15:49
Poslední dny nebyly pouze o taktování Haswellu, jak jsem se pochlubil v jiném vlákně, ale také přišlo na řadu AMD. A ačkoliv jsem to nečekal, čtvrtý kousek FX-8350 mě překvapil (a to jsem další dva ještě neodzkoušel!). Nejprve jsem na Injoy dosáhl 8025 MHz a pak špatně uložených 8155 MHz.
O zhruba dva týdny později jsem se rozhodl s procesorme poprat znova. A nakonec se povedlo, jak uvidíte později.
Zde musím pochválit desku Maximus V Formula, tahle deska u mě zažila snad už více než 10 dusíkových orgií, nespočet těch testování na vzduchu a doposud nevykazuje jediný problém. Aby nedošlo k omylu, v běžném PC používám novější Formulu-Z....

Nejpve znovu pár fotografií. S izolací jsem se nijak nedrbal a nechal ji od dob Injoy tak jak je :). Jen jsem utěsnil drobné otvůrky od distančních tyčí.


GSkill RipjawsX, excelentní paměti 2133 8-9-8 XMP


Osazený komín i s armaflexem


Galaxy HOF 1200W zdroj a starší SSD Intel :razz:


A můžeme nalévat dusík, hurá...


Večer už to vypadalo nějak takto



Prvotním účelem bylo SUperpi 32M, to však shodou okolností se vůbec nedařilo a i když CPU za celou dobu ani jednou nespadl, měl jsem problémy s hláškou "no exact in round". Laboroval jsem hodiny s tímto problémem přes nízká nastavení IMC, CPU taktu, napětích pro IMC i paměti samotné či VDDR nastavení. Tím jsem eliminoval snad veškeré možné běžné limity. příčina byla jednoduchá. Nezalepil jsem volný slot a nepatrná vlhkost způsobovala nestabilitu pro dlouhý výpočet.
Inu, musel jsem se vzdát vidiny pod 10minut a zaměřit se tak na Superpi 1M a maximální takt.

Začneme tím, čím jsem tento den ukončil...Radost byla na místě, tenhle CPU miluje nižší napětí (pro dusík a FX je to málo) a odvděčil se mi krásným taktem.
8201+ MHz :!:

http://valid.canardpc.com/501dv8

Před validací jsem pracoval na SUperpi, škoda že jsem neměl odladěnější systém pro ještě lepší výsledek, zhruba desetina sekundy by se srazit dala...I tak jasný CZ rekord AMD a jeden z top na světě na AMD.


Pro zajímavost ještě PiFast, kde x87 patch nemá vliv