reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení disku za chodu

SkyVessel (157)|15.12.2013 11:35
Tak trochu otřepané téma, ale to, co potřebuji, jsem nikde nenašel (možná ta chyba je mezi klávesnicí a monitorem)...
Mám externí disk od WD a win7.
V biosu jsem měl nastaveno ide kompatibilní... Po připojení disku přes esata si ho windowsy normálně našly... Ovšem když jsem ho nepoužil ... teď už nevm, tak 5 - 10min a nechroustal zrovna nějaké data, tak se vypnul a když jsem na něm pak chtěl něco udělat, tak zmizel a já musel ten disk vypnout a zase zapnout aby si ho to znovu načetlo.
Teď jsem reinstaloval systém, tak jsem hodil řadič na AHCI. Teď se po delší nečinnosti sice taky vypne, ale když ho otevřu, tak se plotny roztočí a pokračuje v pohodě ve své práci. Ovšem po připojení ho systém nenajde - musím restartovat, aby ho našel... To jsem si tak nepředstavoval, protože ho používám převážně na zálohu a pořád restartovat je docela neprakticé... Řešili jste někdo tenhle problém, popř jak? :)
Fox_25 (613)|15.12.2013 15:38
Nepomůže ve správci zařízení ťuknout na tlačítko "vyhledat změny hardwaru" po připojení disku? Když jsem připojoval disky za chodu PC tak se mi taky některé nechytli hned a toto pomohlo.
SkyVessel (157)|15.12.2013 15:50
No právě že windows nic nenajde... :notsure