reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: Propojení notebooku se zařízením jiného notebooku

Neregistrovaný (0)|15.12.2013 21:35
Tazatel: Firstovka

Znění dotazu: Prosím poradíte mi, jak propojit kabelem dva notebooky? Ale není to propojení síťové, ale propojení jen za účelem využití klávesnice a monitoru jednoho notebooku při práci s druhým notebooku tj. stejně jako bych připojila externí monitor a klávesnici (ale monitor ani klávesnici nemám a proto chci propojit dva notebooky - jeden malý-služební se soukromým větším s lepší klávesnicí a lepším monitorem).

Prý to jde, bohužel nevím jaký kabel koupit. Prosím o přesnější název kabelu, protože si budu muset objednat sama přes internet ...~:(

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Notebook Fujitsu a notebook Dell
Matherdet (955)|15.12.2013 21:54
Tohle není možné. Monitor je připojený k ntb do základní desky a musela bys ho nějak dostat ke grafickému výstupu u prvního notebooku (hdmi a vga nebo dvi, se daji pouzit pouze jako OUT). U klávesnice to samé. Žádný kabel na to nenajdeš.
Neregistrovaný (0)|15.12.2013 22:15
[QUOTE=Matherdet;550551]Tohle není možné. Monitor je připojený k ntb do základní desky a musela bys ho nějak dostat ke grafickému výstupu u prvního notebooku (hdmi a vga nebo dvi, se daji pouzit pouze jako OUT). U klávesnice to samé. Žádný kabel na to nenajdeš.[/QUOTE]

A jak by to teda šlo udělat? Je teda problém že oba notebooky mají jenom výstup, chápu to dobře, že? Jsem laik, ale náš IT mi tvrdí, že to jde, ale že ten kabel momentálně nemá, jinak by mi ho i dal. Nebo jak jinak by to šlo? Přes dokynu? Ale to už je asi levnější koupit si ten monitor a klávesnici, ne?
Matherdet (955)|15.12.2013 22:41
Ntb 1 má pouze výstupy + monitor je připojen do desky
Ntb 2 má taky pouze výstupy + monitor je připojen do des
-> musel bys dostat signál z grafické karty (desky) z ntb 1 do ntb 2 a to se nedá udělat. Stejně tak pro klávesnici. Jako možná se pletu ale v životě jsem to u nikoho neviděl.
Neregistrovaný (0)|15.12.2013 22:56
[QUOTE=Matherdet;550553]Ntb 1 má pouze výstupy + monitor je připojen do desky
Ntb 2 má taky pouze výstupy + monitor je připojen do des
-> musel bys dostat signál z grafické karty (desky) z ntb 1 do ntb 2 a to se nedá udělat. Stejně tak pro klávesnici. Jako možná se pletu ale v životě jsem to u nikoho neviděl.[/QUOTE]

No, uvidím, třeba někdo poradí. On mi říkal něco o nějaké "rozbočovači" či co.

Moc díky!!!
Salamander (6177)|20.12.2013 16:10
Tohle opravdu nijak jednoduse (cti levne) neudelas

Mnohem lepsi je koupit normalni USB klavesnici a mys a pokud chces i vetsi monitor, sezenes nejaky starsi za par svestek na Aukru.