reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 nejde zapnout

santa58 (1)|18.12.2013 18:46
Dobrý den,
mám takový problém, vlastním notebook hp pavilion dv6-6b60ec a asi po roce od jeho koupení ve většině případů(vždycky ne)nejde zapnout. Když ho chci zapnout tak většinou zamrzne na obrazovce s logem windows.
Tak jsem PC reinstaloval a fungoval do te doby něž jsem doinstaloval ze stránek HP ovladač na grafickou kartu.(nevím jestli to není náhoda)Pak zase začal zamrzávat.
Ještě bych chtěl říct že když pc zamrzne a vypnu ho (buď odpojením od sítě nebo podržením tlačítka napájení) a pak zapínám a vypínám a zapínám tak třeba po 4. naběhne
Pc už není v záruce,
Předem děkuji za každou odpověď.
62kokos (156)|19.12.2013 16:14
Vypadá to na vadnou grafiku, která je součástí základní desky. Brácha měl tyto samé potíže co popisuješ.Když se mi jeho noťas dostal do ruky, tak procesor skoro neustále měl 100% vytížení a teplota kolem 80 stupňů, na což není stavěné chlazení. Všeho příčinou, byly různé programy po spuštění.Po vyčištění noťasu od balastu ho měl ještě funkční asi 3 týdny než u plně klekl a nešel zapnout. Oprava je buď výměna základní desky, nebo pečení grafiky horkovzdušnou pistolí.První zapečení se nepovedlo, při druhém zapečení jsem nahříval jak grafiku tak i čip který je mezi procesorem a grafikou a je součásti chlazení. Zatím má noťas funkční asi 4 měsíce. Podotýkám že má noťas HP ale jiný typ asi tento HP Pavilion dv6-3060ec, přesně si ho nepamatuji ale má tam AMD procesor.