reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nové složené PC, problém s int. grafickou kartou Intel HD graphics 2500

slozPC (1)|21.12.2013 11:52
Dobrý den, složil jsem nové PC s následujícími parametry:
procesor: Intel Core i3-3240
základní deska: Gigabyte B75-D3V rev. 1.1
paměti: Corsair XMS3 XMP 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz
grafická karta: integrovaná - Intel HD graphics 2500
zdroj: Corsair ATX 430W, CX430

instalace operačního systému (Windows 7 x64) probíhala naprosto v pořádku, bez nějakých chyb. Ovšem po dokončení a nastavení posledních detailů (uživ. jméno apod.) se PC sám od sebe restartuje a poté
se v cyklu restartuje ještě před zobrazením loga Windows při načítání (nelze se z tohoto důvodu dostat ani do nouzového režimu). Při zapojení externí grafické karty se systém normálně zapnul a vše fungovalo v pořádku.
Vyzkoušel jsem tedy jiný OS - Windows XP x86, který i po instalaci ovladačů fungoval s int. graf. kartou také naprosto normálně. Hlavní problém tedy vidím asi ve špatných ovladačích u Windows 7. Zajímalo by mě proto, jestli
se lze dostat do Windows 7 nějakým jiným způsobem a popřípadě nainstalovat nějaké jiné ovladače nebo jestli existuje nějaká jiná možnost jak zprovoznit Windows 7 na této integrované grafické kartě. Předem děkuji za odpověď.
62kokos (156)|22.12.2013 05:56
Už se to řešilo na konkurenčním webu, vadné instalační médium. Dotyčný zde orginál dvd win7 vyměnil za stažené z netu a vše bylo bez problému. Akorát jsme se nedozvěděli jestli orginál win7, mělo balíček sp1 nebo ne.