reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafika msi n760 tf 2g5d

Kozich666 (9)|22.12.2013 17:13
Prosím o radu.
Zakoupil sem již zmíněnou grafickou kartu s doměním že vše bude fungovat jak má,ale bohužel tomu tak není.
Po nainstalování nové karty vše běží ale grafika u her(Batllfild 4,Assasins 4) je trhaná a zpomalená.Předtí sem tam měl nvidia geforce gtx 460 a jelo to v pohodě.
potřeboval bych poradit kde muže být problém.Jestli je třeba slabý zdroj nebo blbá deska.
Pc komponenty
msi n 760 tf 2g5d
cpu intel (R) Core(TM) i5 760@ 2.8GHz
systém 64 bit Windows 7 home premium
ram Transcend 8GB 1333 a 4GB kingston 1600
zdroj Greenpower ax550-60apn 500w
Noedar (258)|25.12.2013 11:24
A robi to len u tychto dvoch hier? Viem,ze AC4 malo nejake problemy s optimalizaciou a prejavovalo sa to len u niektorych, tak mozno vymenov grafiky si jeden z nich...inak doska by sa takto neprejavovala, ale zato zdroj dokaze robit vselijake kusky, i ked 550W by malo v pohode stacit, neviem co je to za znacku, ale Greenpower mi neznie ako jedna z tych kvalitnejsich.
Skus odinstalovat vsetky ovladace od Nvidie, restartuj PC a nainstaluj tie najnovsie, ak si to teda uz nerobil.
Kozich666 (9)|25.12.2013 18:20
A super už někdo se mnou komunikuje.No zatím hraju jen tyhle dvě hry.Ostatní hry co mám sou o dost starší.Ovladače sem již odinstaloval a dal znovu.Když sem byl kupovat grafiku v ts bohemia tak sem pánovi ukázal komponenty co mám v pc a on mi řekl ,že díky té desce co mám v pc to bude chodit pomaleji ale že to nepoznám.Tak sem usoudil že problém bude právě v té desce.Co by si mi dižtak poradil za desku (MSI Z77A-G43 Gaming?)Zkusím teda náké další hry.Dík za radu.
Noedar (258)|26.12.2013 11:32
Ta doska je v pohode, nebude sice tak dobre chladena, ako drahsie modeli, ale za tu cenu svoj ucel splni. A aku mas dosku teraz? napis presny model.
Kozich666 (9)|26.12.2013 13:16
Noedar (258)|26.12.2013 16:56
tak to teda nechapem, preco by to na tejto doske malo ist pomalsie, je to bezne vybavena doska s [FONT=Arial CE]PCI-E x16, neviem, nevidim v tom problem...ale kedze ti to robi na viacerych hrach, tak ak mas moznost to skusit v inom PC, tak to sprav, ak nie, tak asi reklamacia.[/FONT]
Gouranga (699)|26.12.2013 22:53
Zdroj je bidny, ale vykonem by mel (snad) stacit. Zkusil bych pustit GPU-Z a v nem zapnout logovani. Pote pustit hru a chvili hrat. Zjistit, jestli jede grafika na max frekvenci a je adekvatne zatizena.
Vymenou desky si nepomuzes. Jestli jede grafika v PCI-E 2.0 x16 (taky poznas v gpu-z), tak neni omezovana ani trochu, nemluve o tom, ze novou desku s LGA1156 tezko sezenes, tim spis, ze se s PCI-E 3.0 nedelaly.
Nejake hry muze brzdit procesor (opet lze zkouknout pomoci task manageru). Pomoci by mohlo drobne popohnani..
Mimochodem, na heurece maji trochu zmatek. U desky Gigabyte GA-P55-UD3L maji napsano H55, coz dle nazvu neni pravda, tak radeji zkoukni (typ desky potvrdi treba CPU-Z)
Kozich666 (9)|28.12.2013 23:01
Tak sem měl dnes čas u zkusil pár věcí.Při hraní sem měl zpuštěnou kontrolu cpu a většínou běhalo kolem 95 až 100%.Na netu sem hledal jestli je možné přetaktovat cpu a někteří ho mají až na 4.5ghz.tak sem se o to začal zajímat a dělat ruzné kontroly.Cpu u hry chodí skoro na 100% a co mě nejvíc dostalo tak teplota.Měřil sem na Sensorview a speedfan a při běžném provozu běhaly teploty kolem 50-70 stupnu,ale jakmile sem pustil nákou hru (batl4,assa4) tak to hned vyběhlo na 95 až 98 stupnu.To asi není dobrý.Podotýkám že sem teplotu měřil porpvé a je možný že to na tyhle teploty běhá od poslední výměny cpu (2 roky).Chlazení je originál od intelu.Asi bych měl koupit lepší chlazení,a rád bych i zvýšil výkon pokud to teda pujde.Poradíte mi?
robky (3195)|29.12.2013 08:26
Lepší chladič by procesoru určite urobil dobre. Pre začiatok by som však demontoval pôvodný a vyčistil od prachu, odstránil starú pastu jak z procesora, tak z chladiča a naniesol novú ...
Gouranga (699)|30.12.2013 10:06
Tak u cca 99 stupnu tento procesor automaticky snizuje frekvenci. Kdybys spustil neco "vyraznejsiho", napr Prime95, tak by se podtaktovaval asi jeste vic. Novy chladic by urcite pomohl. Sam mam i7-860 (velice podobne) a s tim prtavym boxem (mensim, nez byl k Core 2 Duo s TDP 65W) to taky lezlo do zavratnych vysin..
Kozich666 (9)|30.12.2013 22:30
Super vše vyřešeno.Hry omezoval procesor.Po přehřátí snižoval výkon a hry v plném rozlišení už nestíhali.Zakoupil sem novy chladič Cooler Master Hyper TX3 EVO.Pri maximálním zatížení se cpu dostane maximálně na 50-60 stupňů,a je eště snad o polovinu tišší.Hry šlapou jak maj ,ale začal sem přemýšlet o pretaktovani pc?
Díky všem za rady.