reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Nebyl zjisten zadny signal" - kde je zakopany pes?

mike033 (304)|23.12.2013 19:36
Mam tu delikatni problemek. Pri hrani BF4 mi zcernala obrazovka a napsalo mi to "Nebyl zjisten zadny signal". Zvuk ve sluchatkach se sekl a jediny zpusob jak se vratit do systemu byl tvrdy restart.
Obavam se, ze je neco s grafikou, ikdyz ji nemam ani rok. Da se nejak vytahnout ze systemu vypis chyb? Aby se vubec zjistilo, kde je problem.
Moje konfigurace: i3 2120
MSi P67A-C43 (B3)
HD7850OC 2GB Sapphire
8GB ram HyperX blue
Seasonic S12II 520W
mike033 (304)|31.5.2014 13:39
Neexistuje nejaky program, ktery by bezel celou dobu a az by pocitac klekl tak po jeho opetovnem zapnuti bych si z toho programu vyjel zpetny hlaseni chyb?
Jedine tak bych asi zjistil, kde je skutecne problem.
bastlir (328)|31.5.2014 19:49
Myslím, že sis správně odpověděl sám. Odešla ti grafika. Náprava je její výměna. Na stáří vůbec nehleď. Chybový výpis nečekej, protože když se PC kousne, tak logicky ani nevytváří žádný chybový protokol.
mike033 (304)|31.5.2014 21:01
Tak zatim ji mam v zaruce takze bych mohl reklamovat, ale pochybuji, ze mi reklamaci uznaji. A to z toho duvodu, ze se mi to dneska stalo pri diablu. Drive mi to neslo (tedy minuly rok) se ctyrma modulama ram.
Tak jsem zkusil jen dva moduly (4gb) a do ted to jelo v pohode. AC 4 jsem hral nekolik hodin bez nejakeho padu a diablo to same, tak proc az ted?
john (877)|31.5.2014 21:33
muzes zkusit HWInfo, nebo OCCT...
mike033 (304)|31.5.2014 21:58
OCCT jsem zkousel, hlavne na CPU a to bylo stabilni. Zkousel jsem pres noc i na grafiku a taky stabilni a na ram test taky.
Jediny, co jsem jeste nezkousel je cisty OS.
Uz opravdu nevim, co stim. Nejradsi bych vzal celou bednu, prodal a koupil komplet novy PC. Problem by se vyresil raz dva :D
mike033 (304)|1.8.2014 15:51
Obnovuji tema.
Po preinstalovani na Windows 8.1 se mi opet zvuk sekl a tentokrat to ukazalo na obrazovce tenhle paskvil (viz. screen). Hral jsem zrovna betu warlords of draenor.
Jedu na 4GB ram, protoze na dalsi dva moduly se mi pocitac vypina a zapina. Nejspis vadny ramky nebo sloty, nevim.
Asi to opravdu vypada na GPU. Co myslite?
IMG_0270.JPG
robky (3195)|1.8.2014 16:49
Vadná grafika, resp. jej chladenie :notsure
mike033 (304)|1.8.2014 16:59
Myslis, ze to v alze uznaji kdyz jim tam k tomu prilozim tuto fotku?
john (877)|1.8.2014 19:27
reklamace grafiky, asi chybna/prehrivajici VRAM, zaneseny chladic GPU?

edited: srry, robky uz udpovedel...:mistake
mike033 (304)|1.8.2014 20:10
Chladic zaneseny neni. PC vyfoukavam vzduchem.
Za tyden (po dovolene) tedy poslu GPU na reklamaci, snad mi ji uznaji.

Diky

A s tema ramkama nevite, co by mohlo byt? Vadna deska?
bastlir (328)|1.8.2014 20:18
Ačkoliv jsem se s tím již setkal, porucha nové ZD je opravdu jen řídká náhoda. Při odesílání GPU nezapomeň jej poslat v antistatickém balení, ať ti to uznají.
mike033 (304)|1.8.2014 20:40
[QUOTE=bastlir;560288]Ačkoliv jsem se s tím již setkal, porucha nové ZD je opravdu jen řídká náhoda. Při odesílání GPU nezapomeň jej poslat v antistatickém balení, ať ti to uznají.[/QUOTE]

Predpokladam, ze tim "ZD" myslis motherboard. Deska je uz par let stara a nova rozhodne neni.
GPU poslu v puvodni krabici. Tak, jak mi prisla.
bastlir (328)|2.8.2014 13:00
Už snad jen pro zajímavost.
V dobách, kdy HDMI bylo ještě neznámým pojmem, setkal jsem se zajímavou závadou. Na monitoru se objevila hláška o absenci signálu. Proto jsem k PC připojil servisní monitor a vše fungovalo, jak má. Tak jsem k servisnímu PC připojil i zákazníkův monitor a opět vše OK. Takže jsem ještě kontroloval zákazníkův kabel mezi GK a monitorem, jestli není ulomený či ohnutý nějaký pin. Nebyl ... a navíc jsem "prosvítil" jednotlivé žíly, kde rovněž nebyl žádný problém. Už ze zoufalství jsem přeci jenom vyměnil onen kabel a kupodivu zákazníkova sestava začala pracovat. Nakonec jsem přišel na to, že u původního kabelu byl jeden pin v konektoru uvolněný a při nasunutí kabelu na GK onen pin zajel do těla vlastního konektoru. Jenže také častečně zůstal nasunutý do nevodivé části konektoru GK, takže při odpojení kabelu se pin vytáhl do původní polohy.
Taková kravina a co mě stála času! :-)
mike033 (304)|2.8.2014 19:18
Heh, no kabelama to urcite u me nebude. Mam totiz HDMI a dva DVI a vsech to dela. To mi pripomnelo, ze to musim pripsat do reklamace :D.
Ventero (1280)|5.8.2014 09:20
Že by GK i RAM zároveň ? Viděl bych to spíš na základovku a to ve dvou variantách. Buď je špatná tím stylem, že je tam špatná komunikace v různých kanálech a nebo (to je ta horší) je špatná tím, že je vada v napěťovém řízení a přepaluje různé kanály a ničí připojené moduly. Chtělo by to RAM i GK testnout s jinou deskou to by dalo směr.
mike033 (304)|4.9.2014 15:49
No GPU jsem poslal na reklamacku do alzy a zrejme mi ji opravuji. Nevim jestli ji nejak testovali. Poslal jsem fotku, co to udelalo za paskvil a taky podrobny popis.
Doufam, ze nemas pravdu v te druhe variante. Do vanoc chci koupit novy vnitrmosti (cpu, mb, gpu a ram). Ostani veci si chci nechat ( zdroj, disky) takze doufam, ze mi to nenici ty dve veci.
bastlir (328)|4.9.2014 20:16
Popadni to a opravdu někam odnes. Tady stejně budeme jen hádat.
mike033 (304)|4.9.2014 22:58
Neni kam. Koupim novy streva a bude po prdeli. Stejne je to uz stary.