reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosim POMOC Alphacool RePack Quad Laing

nafrEu (14)|24.12.2013 15:27
Dobry den, prosim vas, objednal jsem si u vas tuto expanzku Alphacool RePack Quad Laing DDC 2x5.25" Bay Station a nemuzu ji rozchodit, jsem asi mamlas nebo nevim. Mam jen jednu pumpu laing ddc a když ji namontuji jako top do jednoho ze ctyr slotu a napojim ji do okruhu, tak pumpa není schopna kapalinu vytlacit ani do chladice na cpu. Nevim jestli mam něco spatne zapojene, ale to bych nerekl... Taky jsem nepochopil proc jsem musel kupovat dve fitinky na záslepky, když nejsou potřeba. Na expanzce jsou jen dva otvory vstup a vystup a jiné otvory otevrene nejsou. Uz nevim co s tim tak pisu. Petkrat jsem uz cely okruh rozebral a vycistil a jsem v koncích. :((((

[ATTACH=CONFIG]29352[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29353[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29354[/ATTACH]
20131224_151813.jpg 20131224_151826.jpg 20131224_151834.jpg
Alphacool Support (1563)|26.12.2013 10:49
Dobrý den,

na fotkách to vypadá vše v pořádku. Jak dlouho jste tu pumpu nechal běžet při těch neúspěšných pokusech ? Byla při tom hlučná ? V zásadě jsou tři varianty...

1) Někde máte ucpaný nebo přicpaný okruh. Jaké díly tam máte, případně nemáte fotku celého okruhu ?
2) Výjimečně se stává, že je pumpa vadná tím způsobem, že se sice točí (je slyšet), ale nemá výkon. Ale to se stane u jednoho kusu ze sta a vždy až po nějaké době používání a ne, když je pumpa nová. To by byla celkem rarita.
3) Asi nejpravděpodobnější varianta - v pumpě je vzduchová bublina, která se nemůže dostat ven. Doporučil bych naplnit expanzku na maximum ale tak, aby hladina byla POD vstupem z okruhu do expanzky (je vpravo nahoře). Odšroubujte fitinku IN na expanzce (tedy tu nahoře) a pusou nasajte vzduch z okruhu - voda z expanzky by měla začít téct skrz pumpu do okruhu. Může klidně při tom běžet i pumpa - alespoň uvidíte, jakmile se chytí. Ale je potřeba jí včas vypnout aby se mohla fitinka zašroubovat zpět do expanzky a průběžně dolévat kapalinu...
nafrEu (14)|26.12.2013 15:00
Dobrý den,

děkuji za odpověď. Tak jsem se tedy pokusil aplikovat bod číslo 3.
Kapalinu jsem nasál, ale přes pumpu (která běžela) jen protekla i při tom, že expanzka byla skoro plná tak
pumpa nebyla schopná vytlačit kapalinu (nechápu proč). Pumpa jen tak divně hučela jakoby se neotáčela.
Vyzkoušel jsem i pumpu různě otáčet i jsem jí přendal na jinou pozici, ale pořád to samé.
Ohruh sem již několikrát cely rozebral a vyčistil.
Při neúspěšných pokusech vždy pumpa běžela chvilku, jen pár sekund (nechtěl jsem jí zničit)

Každopádně už se s tím babram několik dní a jsem z toho naprosto otrávený, tak jsem chtěl zjistit
jestli pumpa funguje nebo ne.
Poskládal jsem tedy okruh, tak jak jsem ho měl před tím, tedy expanzku a pumpu zvlášť.
No a pumpa normálně funguje. Ja to prostě nechápu.
Už jsem se rozhodl, že to nechám takhle, protože další rozebírání, vypouštění atd. bych už asi neunesl.
Jen mě mrzí to, že jsem si to vlastně koupil k ničemu, chtěl jsem ušetřit místo v case tím, že budu mít
pumpu zároveň v expnzce a mám to zas tak jako před tím :)
Prostě hlava mi to nebere proč to nefunguje.
Klidně bych i dokoupil další pumpu ale búh ví, jestli by to fungovalo i se dvěma.
Děkuji za odpovědi. [ATTACH=CONFIG]29356[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29357[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29358[/ATTACH]
Alphacool Support (1563)|26.12.2013 16:27
Několik sekund je málo. Pokud do ní nasajete vodu, tak jí můžete nechat zapnutou klidně půl hodiny. Takže já bych to ještě zkusil a dal jí chvilku čas ;) A pokud máte možnost natočit video se zvukem tak to zkuste nahrát a hoďte sem odkaz, poslechnu si to...
nafrEu (14)|26.12.2013 18:42
Teďka jsem vsechno zapnul a koukam na senzory a pumpa mi vždy ukazovala ze má cca 3500 rpm a nyní má jen cca 1100 rpm. Dále tu mam průtokoměr a ten mi ukazuje průtok cca 150 rpm. To se mi zdá docela málo ne? Jestli už opravdu
neumírá pumpa. :(
Alphacool Support (1563)|26.12.2013 19:02
A jede na 12V a je v ní voda ? Není nějaký problém se zdrojem ? Zvuk to má jaký ?
nafrEu (14)|26.12.2013 22:07
Zajímavé, tak jsem pumpu připojil na jinou větev zdroje a už jede na 4500 rpm a průtokoměr ma cca 700 rpm což je paráda.
Tak teďka už to rozebírat nebudu až zase budu čistit ohruh a vyměňovat kapalinu, tak vyzkouším zase pumpu vložit do expanzky. Ale stejně mi to hlava nebere proč to nefungovalo
(pumpa když byla v expanzce tak jsem jí měl připojenou na tom samém molexu jako teď, takže tím to být nemohlo.
Každopádně Vám děkuji za odpovědi a přeji hezký Nový rok.
Alphacool Support (1563)|26.12.2013 22:36
Vám také vše nej v příštím roce ;)