reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): nefunkční monitor notebooku- v háji grafika???

Neregistrovaný (0)|26.12.2013 01:26
Tazatel: DareDeer

Znění dotazu: Prosím pomoc. Nevím co se stalo ale odešla mi nejspíš grafika. Mám HP 6555b, starý skoro tři roky, dříve opakovaný problém s přehříváním, samovolné vypnutí nebo modrá smrt, musím chladit jak jen to jde. Větrák jsem sama nikdy nečistila- nevím jak se to dělá. Jsem na dovolené a nemám sebou chladící podložku, noťas jsem měla na knížce- spodní strana noťasu bez větrání. Hrála jsem Tycoona, opravdu dlouho, hra běžela v kuse asi osm hodin, krom toho otevřený Chorme a Word, když v tom najednou monitor probliknul a celý obraz je plný čar, problikává a jsou vidět jen obrysy oken, barvy se slévají a obraz se vlní, vypadá to jako obraz starých analogových televizí při slabém signálu, takové různé zrnění a běhající vertikální pruhy. Myslela jsem že PC jen nestíhá zpracovávat grafiku, tak jsem okno s Tycoonem shodila, a ono to trvá furt. Nedokážu s takovým obrazem ani restartovat ani se dostat do správce úloh. monitor normálně svítí, nezhasnul, ale ibraz je totálně zdeformovaný. Notebook jsem natvrdo vypla, a je fakt že byl dost teplý, větrák sice neběžel na nejvyšší otáčkyale spodní strana noťasu docela hořela. Dotaz: co se po*ralo????

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: monitor, grafika, větrání
johny__g (6387)|26.12.2013 11:25
Grafika je integrovaná HD 4250? Zkusil bych nejdříve externí monitor, pokud ukáže artefatky také, bude chyba někde na základní desce - zanes to do servisu. To že jsi nečistila větrák i když se notebook přehříval, je chyba. Druhá chyba - víš že se notebook přehřívá, ucpeš mu chlazení knížkou a hraješ hry 8 hodin v kuse? :stupid
Neregistrovaný (0)|26.12.2013 17:17
Ok, v tom případě dotaz: co teď s tím? Nemám teď možnost připojit jiný monitor, když NB zapnu, vypadá to furt stejně. Jak se čistí větrák? To mám spodek noťasu rozšroubovat? Dotaz číslo dvě, kde najdu grafickou kartu? Pár lidí mi dalo tip jak to podomácku opravit "pečením", ale zdá se mi to jako úplná konina a sama se do toh nepustím :D Jaká je pravděpodobnost že je v háji grafická karta? Může to být i nějaký spoj nebo tak něco? To přehřívání a samovolné vypnutí bylo celkem dávno, tak dva roky zpátky, od té chladím jak to jde, jen teď na dovolené se holt přetopil. Nikdy dříve ale nezobrazoval čáry nebo jiné artefakty, až teď, během vteřiny se obraz úplně změnil a zůstal tak. Jak se tohle opravuje? Mění se jen karta nebo celá základní deska? To se asi prohnu :-( je něco co s tím zmůžu sama, než budu zpátky ve městě kde najdu servis?