reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se zapne, ale na monitoru nic...

jarceliny (5)|26.12.2013 14:35
Zdravím,
Problém začal po výměně skříně když jsem zapnul PC zapojil monitor do VGA karty (Gigabyte NVidia GeForce 9600 GT) No monitor jak kdyby o žádným zapnutí pc nevěděl. Myslíte že je pokažená grafická karta? Protože když se pc zapne tak větrák na ní normálně běží. Kondíky taky vypadají v pořádku.
Předem děkuji za rady.
ICE_D (2754)|26.12.2013 18:53
Zkousel jsi prepnout vstup na monitoru? Thzle se vetsinou stava, kdyz jedes pres digital a pak prepnes na analog a neprepnes na monitoru vstup ;)
jarceliny (5)|26.12.2013 22:39
[QUOTE=NFG_ICE;550874]Zkousel jsi prepnout vstup na monitoru? Thzle se vetsinou stava, kdyz jedes pres digital a pak prepnes na analog a neprepnes na monitoru vstup ;)[/QUOTE]
Nezkoušel a popravdě jsem o tom nikdy neslyšel a netuším jak se to dělá :D
ICE_D (2754)|27.12.2013 00:50
Tyhle starsi Samsungy (taky jsem mel podobny jako ty) mivaji tlacitko Source - to zmacknes a melo by se prepnout z digitalu na analog ;)
johny__g (6387)|27.12.2013 10:23
To přeskládání do nové skříně jsi dělal sám? Jsi si jistý, že máš zapojeno vše jak má být (přídavné napájení apod.)? A napiš sem celou sestavu včetně monitoru.
r34ktor (7477)|27.12.2013 12:42
Udělej foto vnitřku skříně. Třeba si někde něco opomněl zapojit.

Může jít i o chybnou montáž - např. přebývající/špatně umístěné distanční sloupky, špatně usazené karty/paměti ve slotech apod.
jarceliny (5)|29.12.2013 10:55
Tady je to foto vnitřku skříně
Abych pravdu řekl celou sestavu sem napsat nemůžu protože pc mám z 2. ruky a jediný co vím tak že CPU: AMD Sempron MB: Asrock , Grafika: Nvidia GeForce 9600gt , zdroj: Seasonic energy knight 400w, Monitor Neovo F-419 17" a HDD Seagate
20131229_104356[1].jpg
jarceliny (5)|30.12.2013 00:59
A co mi dál přijde divné je to, že i přestože pc běží třeba 20 minut tak se CPU ani grafika nezahřívá. Po vypnutí je pasivní chlazení na obou komponentách studené.
johny__g (6387)|30.12.2013 12:05
Takže buď je na vině zdroj nebo základní deska. PC se zjevně ani nezapne. Otázka je proč. Něco je špatně zapojené, něco není zapojené (přídavné napájení GPU nebo CPU), možná deska odešla, je zkratovaná apod. Těžko radit, jestli nezvládneš ani zjistit konfiguraci PC (stačí umět číst, pokud jsi už PC otevřel), tak těžko budeš sám diagnostikovat závadu. Kdo ti to PC skládal?
jarceliny (5)|30.12.2013 16:46
Bylo jen blbě zastrčený přídavný napájen CPU:) Teď už mi pc krásně jede jen klávesnice mi nefunguje což mě přivádí k dalšímu problému protože bez klávesnice zkrátka a dobře windowsy nenainstaluju a furt mi nechce fungovat :( Nerad otravuju ale už mě to vážně štve že s tím pc jsou takové problémy..nejdřív se nechtěl ani zapnout pak monitor teď zase klávesnice. Jsem na to celkem lajk..Kdyby ještě někdo věděl co s tou klávesnicí (Mám i PS/2 i USB) tak bych byl moc rád kdybyste mi poradili. Jinak moc děkuji za rady. :) Příště už si budu dávat pozor jestli jsem vše zapojil správně