reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obnovení systému

wendy271 (30)|27.12.2013 20:03
Potřeboval jsem se vrátit k nějakému bodu obnovy aspoň týden starému, ale systém mi nabídl pouze 4 (čtyři !!!) body obnovení a to z téhož dne (dělal jsem několik instalací a odinstalací PDR11, protože mi stále ihned po spuštění padal).
Mám několik dotazů:

Počet bodů obnovy zřejmě souvisí s velikostí prostoru pro jejich ukládání, takže potřebuji vědět, kde se dá ta velikost navýšit.

Lze si "odložit" a nějak pojistit proti přemazání funkčně ověřený systém tak, abych jej v seznamu bodů obnovení kdykoli našel ? (+ postup , jak jej případně smazat)

Některé programy (případně aktualizace Win7) se při instalaci dotazují, zda se má vytvořit bod obnovení a když ho nepožaduji, stejně se vytvoří a odmažou se starší body obnovení. Jak proti tomuto jevu "bojovat" ?

Zřejmě mi někdo nabídne spolehlivé řešení formou vytvoření kopie systému odložené na jiný disk. Je to ale časově náročnější, přesto bych znal vaše názory na některý ze zálohovacích SW.

Děkuji za podnětné odpovědi.
j.albi (476)|28.12.2013 16:33
Ve Vlastnostech systému je Ochrana systému. Tam se nastavuje max. využití HDD pro soubory obnovení systému.
wendy271 (30)|29.12.2013 22:52
Našel jsem tu možnost přidělení prostoru pro body obnovení. Ze 4% jsem jej zvýšil na 20%.
Zároveň jsem se tam dočetl, že nové body obnovení budou vytěsňovat ty nejstarší.
Líbila by se mi možnost "ověřené" body obnovení nějak zafixovat, tak aby zůstaly
vždy k dispozici a nebyly nikdy přemazané.