reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s aktualizací biosu

n4l1m (2)|27.12.2013 23:20
Dobrý den hledám nějakého odborníka přes základní desky a UEFI bios. Problém spočívá v tom že jsem dostal před vánoci základní desku MSI B85-G43 GAMING (http://www.czc.cz/msi-b85-g43-gaming-intel-b85/134462/produkt) a další komponenty k ní ale to už je vedlejší (i5, hyperx ram).. nainstaloval jsem ovladače z cd včetně ulity MSI update jednoho dne mi vyjel update na všechen hardware (chipset,lan,audio atd.) včetně biosu kterého jsem si nevšiml.. update jsem povolil všechno se nainstalovalo OK ale tímhle odstartovali problémy. Počítač se razantně zpomalil strašně pomalu bootoval HDD a do biosu jsem se dostával tak pět minut.. při najetí plochy vyskočila chybná knihovna (na netu jsem se dočetl že se jednalo o Creative knihovnu Sound Blaster Cinema) po té při startu pc začla stále vyjíždět obrazovka nástroje opravy systému Windows (7) když jsem ji potvrdil systém se vrátil do stavu bez ovladače Creative s tím že ovladač zvukovky Realtek fungoval.. tak jsem zkusil reinstalaci systému (zkoušel jsem ji asi 5x) ovšem po té mi začala habrovat grafická karta kdy systém nechtěl vzít její ovladače konkrétně GeForce Experience díky kterému taktéž najížděl nástroj na opravu systému.. pak mi to začala dělat i síťová karta EKILLER (přišlo mi jak kdyby mi začal padat chipset desky).. teď jsem ve stavu naformátovaného disku flashnutého posledního biosu a nemůžu pomalu ani nabootovat win z mechaniky... strašně pomalu to načítá nevíte prosím někdo co s tím? mám z toho nervy že bych to už rozkopal://
zsdx (2098)|30.12.2013 11:36
Po flashi BIOSu je lepsi resetovat jeho nastaveni (load defaults nebo jumperem) a znovu vse nastavit. Nizsi verze by stale mela jit nafleshovat z DOSu.
kevin00 (10238)|30.12.2013 12:27
Proveď reset BIOSu pomocí jumperu na základní desce a poté reflešni BIOS přímo z BIOSu (utilita M-Flash). BIOS si stáhni ze stránek výrobce a ulož jej na USB flash disk.

[ATTACH=CONFIG]29364[/ATTACH]
Bez názvu.png
n4l1m (2)|26.1.2014 19:11
teď mi to zas udělalo při aktualizaci ovladače na usb se pc zpomalil a vyskočil nástroj opravy systému
john (877)|27.1.2014 09:00
mozna by nebylo od veci udelat cisty reinstal OS, pripadne si predem zazalohuj obraz HDD...