reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

cvakani v disku / novy disk

looplo (128)|29.12.2013 13:52
Tak uz nejspise nadesel cas meho pevneho disku... Pocitac i se system nabehne v pohode, ale to je asi tak posledni vec co na poctaci udelam... pote se zacne z disku ozyvat v pravdelnich intervalech tak 6 - 10 vterin cvakani a az na obcasne svetke chvilky v pocitaci neotevru vubec nic... Je nejaky zpusob, jak z takovehoto disku vybrat potrebna data? nic moc duleziteho tam nemam slo by mi spise o prekopirovani nejakejch fotek, filmu a hudby... takze kvuli tomu se mi nechce platit za nejakou zachranu dat... Taky bych potreboval poradit, jaky koupit disk. Prece jen se jedna uz o starsi pocitac, tak abych zbytechne nevyhazaval penize za neco co nevyuziju... konkretne mi odesel disk Samsung HD501LJ (500GB/7200Ot)... desku mam Asus P5K... Predem moc dekuju za jakekoliv tipy...
j.albi (476)|29.12.2013 14:26
Doporučuji co nejdříve přetáhnout data. Stačí disk zapojit do druhého PC jako D: a přetáhnout data. Nový disk do PC se dá použít jakýkoliv, který umí SATA II.
looplo (128)|30.12.2013 12:27
tak novej disk je objednanej, ted bych se spis chtel poptat, jak bude probihat ta instalace noveho disku a nasledne operacniho systemu. Kdyz tam disk zapojim a PC spustim, tak uz se to dorozumi samo? :D Ja tam jen soupnu CD se systemem a nainstaluju?
j.albi (476)|30.12.2013 13:47
No, skoro. Nový disk přijde na místo starého. Starý se zapojí až bude nainstalován systém a ovladače. V BIOS se musí nastavit bootování z CD. BIOS by měl nový disk detekovat sám. Potom už stačí pouze nainstalovat systém a ovladače.
zsdx (2098)|30.12.2013 22:59
Pokud s Win nebyly problemy a stav disku to dovoli, zvolil bych klonovani puvodniho HDD.