reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI 780 Lightning

Noedar (258)|2.1.2014 16:54
Skusal som trochu pretocit tuto grafiku, ale pozorujem na nej nejake divne spravanie, na prilozenych obrazkoch vyzera vsetko stabilne a v poriadku, lenze tam nieje vidiet obcasne objavovanie sa artefaktov v beziacom teste Kombustor.
Trochu tomu nerozumiem, kedze to zatial bezi stabilne, ale viem,ze pri objajovani tychto roznych chyb v obraze uz nieje karta uplne stabilna, nemoholo by to byt sposobene slabsim zdrojom? Pre tuto kartu je minimalny odporucany 700w, ja mam Corsair TX 650w + pretaktovana i5 2500k na 4.7Ghz, ale cital som, ze to v pohode zvladne aj 600w zdroj, ze tych 700w je prehnanych a mozno je to aj kvoli LN2 biosu, neviem, ale cakal som od Lightning verzie, ze aspon tuto frekvenciu zvladne v pohode, tak ma samozrejme napadol ten zdroj.
Inak karta pri beziacom Kombustore dost piska, v inych testoch a hrach uz tak nepiska, ale je pocut take akesi cvrcanie/sycanie, alebo ako to nazvat, zacne sa to diat vzdy, ked sa zvysia naroky na grafiku. Na tejto karte su z hora modre ledky na fazach (aspon myslim,ze su to fazy, alebo cievky) tak ked svieti jeden rad tychto lediek, tak je karta prakticky bez zvuku, ale ked sa zatazi a zapne sa aj druha rada, tak uz to vydava tie zvuky, robila mi to aj MSI 560Ti, ale myslel som,ze pri novej karte a navyse takto prepracovanej sa tychto zvukov uz zbavim, myslite,ze je to chyba, alebo bezny jav?
780.PNG 7802.PNG 7803.PNG 7804.PNG
johny__g (6387)|2.1.2014 18:05
Zruš OC u CPU, voltáž na automatiku co to bude dělat. Jestli pískání zmizí. Jestli to ale pískalo i se starou kartou, nabízí se myšlenka že to není karta ale cívky na desce či ve zdroji. Tyhle zvuky je občas problém lokalizovat.
Noedar (258)|2.1.2014 21:21
Robi to aj ked zrusim OC u CPU, myslim,ze to je samotnou kartou, pretoze piska trochu inak, ako ta predtym. Ked zapnem vyhladzovanie, tak to tak divne cvrlika, hlavne pri MSAA, inak ma vyjon zodpovedajuci GTX 780, len ma proste stvu tie zvuky co z nej vychadzaju a samozrejme ten oc potencial. Niekedy mi to bezi na tych 1250Mhz v nejakom stresovom teste kludne hodinu a pol a nic, potom spustim hru a hned to spadne, ako keby tie testy zatazovali nejak inak, ako samotne hry.