reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přetaktování GK (HD 6970 Ultra Durable 2GB)

DennyZuko (21)|5.1.2014 15:00
Zdravím lidi. Mám dotaz ohledně taktování GK. Koukl jsem se na jedno video s návodem na youtube, stáhl si MSI afterburner, kombustor i GPU-Z. A začal jsem taktovat svoji GK - GIGABYTE HD 6970 Ultra Durable 2GB (default je 880 MHz core a 1375 MHz paměti). V jedné chvíli mi jelo jádro na 970 MHz a burn testy jely perfektně, spustil jsem mozillu (s více okny) a puf, konec (pc zamrzl, pruhy přes obrazovku atd). Dokonce i jen při 950 MHz to chvíli je stabilní, chvíli ne. Takže jsem v současné chvíli na 900 MHz a zatím supr. Paměti jsem zkusil (core bylo na 880 Mhz) na 1600 MHz a puf..
No..
Teď mám nastavení -> power limit +6, jádro 900 MHz, paměti 1500 MHz, jedu World of Warplanes (samozřejmě veškerá grafika na max) a MSI afterburner mi naměřil maximální teplotu 66°C přičemž max fan speed byla 62%, což je jaksi naprosto směšené že (často čítávám že do 85°C je to naprostá pohoda). Takže začínám být trošku nervózní z těch limitů. Taktování jsem dneska věnoval skoro 2hodiny, takže pokračovat budu zítra, ale smrdí mi to tím, že už moc daleko mě stabilita nepustí, přitom ale očekávám, že s teplotama se nedostanu ani přes 70°C a to mě dost štve.. Nejde tomu nějak pořádně "přihulit", když, jak vidno díky chladiči windforce jsou možnosti taktování tak ohromné ?
dna407 (15)|5.1.2014 18:06
power limit nastav na +20 jinak se ti grafická karta automaticky podtaktuje