reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nastavení domácí sítě

RadimV (2)|7.1.2014 15:40
Zdravím,
potřeboval bych pomoci s nastavením druhého routeru. Mám internet i TV od UPC. Router od UPC je Cisco EPC3925. Zajímavostí je, že po automatickém update firmware v minulém roce již nejde nastavit Wifi 5G. ta volba tam před tím byla, nyní ne. To ale není ten problém.
Dosah wifi není dobrý a v některých místnostech se signál ztrácí. proto jsem koupil druhý router D-Link DIR-825, který bych chtěl zapojit ke stávajícímu routeru kabelem. Cílově bych chtěl dosáhnout toho, že wifi na původním routeru vypnu a wifi poběží jen na D-Linku (2,5G a 5G, nebo jen jedno pásmo). Případně nechám na Cisco 2,5G a na D-Linku 5G. Slibuji si od toho dostatečný signál i tam, kde to aktuálně vázně, koupený D-Link by to podle recenzí mohl zvládnout.

Bohužel jsem nenašel nějaký stručný, srozumitelný návod, jak nastavit druhý modem. V termínech nastavování moc znalý nejsem. Jedná se mi o nějaký stručný popis kroků, co nastavit. Co jsem dosud přečetl, tak někde je psáno shodné SSID, někde ne. Nastavení IP adresy statické nebo dynamické apod.

Moc děkuji za případné informace
DrZelenka (2491)|7.1.2014 17:14
Shodné SSID a zároveň zabezpečení ti zaručí, že se zařízení bude automaticky přepojovat při pohybu.

Nastavení je jednoduché:
1) vypnout DHCP na druhém routeru
2) Druhému routeru na LAN portu nastavit IP. IP se nastavuje většinou o 1 vyšší (v případě že končí 254, tak o 1 nižší) než má hlavní router.
3) Nastavit WiFi síť (SSID, zabezpečení dle libosti)
4) Propojit kabelama LAN porty (nikoliv WAN!!)
RadimV (2)|7.1.2014 17:57
[QUOTE=DrZelenka;551424]Shodné SSID a zároveň zabezpečení ti zaručí, že se zařízení bude automaticky přepojovat při pohybu.

Nastavení je jednoduché:
1) vypnout DHCP na druhém routeru
2) Druhému routeru na LAN portu nastavit IP. IP se nastavuje většinou o 1 vyšší (v případě že končí 254, tak o 1 nižší) než má hlavní router.
3) Nastavit WiFi síť (SSID, zabezpečení dle libosti)
4) Propojit kabelama LAN porty (nikoliv WAN!!)[/QUOTE]

Jak jednoduché .... :-), moc děkuji