reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NTB Asus X101 a micro-SD karta

pepos01 (518)|7.1.2014 22:27
Zdravím a na znalé se obracím s prosbou.Mám notebook Asus X101, který obsahu čtečku micro-SD.Nejsem si ale jistý s jednou věcí: když si koupím SDHC kartu 8GB, zda-li ji uvidí celou, tzn. plnou kapacitu.Na různých stránkách ( byť u jiných zařízení ) jsem četl, že někdy je to omezené.Je to nesmysl nebo to může být možné?Díky :)
Gouranga (699)|8.1.2014 09:44
Zalezi na tom, jestli notebook podporuje SDHC. Pokud ne, neuvidi kartu vubec, pokud ano, nebude problem. Podpora by mela byt dohledatelna v manualu.
SD karty jsou zpetne kompatibilni - SDXC ctecka precte SD, SDHC, SDXC, nikoliv vsak naopak - SD ctecka precte jen SD a konec.
pepos01 (518)|8.1.2014 11:06
Na manuál jsem zapomněl :rolleyes: - a v něm bohužel není nic o SDHC, pouze o Micro-SD, takže je to jasné :)
zsdx (2098)|8.1.2014 11:26
Ano, pochybuji, ze stroj s W7 bude mit pouze SD ctecku ;)
Gouranga (699)|8.1.2014 11:48
[QUOTE=zsdx;551458]Ano, pochybuji, ze stroj s W7 bude mit pouze SD ctecku ;)[/QUOTE]
podle vseho se notebook prodava s nejakym linuxem ;-)

No, Asus opravdu SDHC nezminuje, tady je SDHC zmineno. Ono by bylo docela zvlastni, ze by notebook z roku 2011 nepodporoval standard z roku 2006, na druhou stranu je taky zvlastni, ze to je microSD, coz je spis zalezitost mobilu. Nejlepsi by asi bylo si od nekoho kartu pujcit (jakoukoliv >2GB) a uvidis. Nejakeho kamarada, co ma telefon novejsi peti let urcite mas, ne? :-)