reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoká škola - IVT - grafika, úprava videa, webdesign?

Mrazone (37)|11.1.2014 15:25
Dobrý den, příští rok budu končit Gymnázium a jediné co mě láka (a už v tom i pár let dělám), je Vysoká škola zaměřená na Grafiku (jak např. Webdesign nebo reprodukční grafik pro média, tak i zpracování videa (filmu - střih, edit, grafická uprava)...Tzn. doporučili byste mi nějakou podobnou Vysokou školu s tímto zaměřením? Nejlépe asi Praha, Brno, Olomouc. Děkuju předem.
Salamander (6177)|11.1.2014 17:25
[FONT=lucida grande]Univerzita Tomase Bati Zlin, fakulta multimedialnich komunikaci ?

Jinak docela rozsahla diskuze here [/FONT]http://pc.poradna.net/q/view/963621-problem-s-vysokou-skolou-grafika-multimedia[FONT=lucida grande]
[/FONT]
Mrazone (37)|11.1.2014 19:39
Tak jsem si tu pročítal a spíš se tam jednotlivci hádají, než by něco řešili....projížděl jsem si weby vysokých škol v čr a asi nejvíc mě zaujalo VUT v brně - fakulta informatiky. Pokud jsem správně pochopil tak první 3 roky (Bc. studium), se to nerozděluje do jednotlivých oborů, ale všichni dostanou jakoby základ z celé informatiky...? A navazující magisterské studium (2 roky) studuji až určitý obor? Nemůžu posoudit, jestli je to dobré či ne, ale asi by se mi víc líbilo brát daný obor a specializaci (grafika - webdesign, reprodukční grafika nebo filmová grafika) již od začátku studia na dané vysoké škole - od prvního ročníku. Jsou školy srovnatelné s VUT v brně v těchto oborech? Proč právě UTB? Slyšel jsem že hodně lidí tam bojuje s fyzikou a moc mi nepřipadá, že by to byla nějaká prestižní univerzita. Spíš bych šel do UK, MU, (Č)VUT, UP. Ale která z nich?! To je otázka...
Salamander (6177)|11.1.2014 20:19
Hele, ja byl v Brne na Masarycce a VUT, na MUNI se vybira obor hned na zacatku a asi me to prijde smysluplnejsi.
Na VUT mas vsechno a povinnych predmetech bude hodne veci co te nejspis nebude bavit -> Assemblery, Signaly a soustavy, Teoreticka informatika :runaway:runaway:runawaya matematika je tam taky tezka.

Cetl jsem ze na Karlovce je taky nejaky obor zamereny na multimedia, musis to poradne projit, nejlip se podivat na den otevrenych dveri a najit par lidi co ten obor studujou a promluvit s nima ... jinak je tezky posuzovat ty skoly podle toho co o sobe napisou na strankach.

Na UTB ted delala Bakalare kamarada a byla celkem spokojena, ale nejake podrobnosti ti bohuzel asi neposkytnu.