reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém-update BIOS

Pawlyk (2)|16.7.2007 22:43
Dobrý den,
mám M2N SLI 570 Deluxe + HDD Samsung 2x320Gb nastavil jsem RAID 0 ,BIOS viděl 1 velký HDD.Ale při instalaci XP vždy skočí chyba a přeruší se instalace stím že HDD nevidí.Tak jsem "vypustil" RAID instalace XP proběhla bez problému.Ale poté jsem zjistil, že XP vidí HDD jako 2x120Gb.To je pravděpodobně způsobeno tím, že jsem SP2 instaloval až dodatečně do windows.V jedné diskuzi tento problém s RAID nastavením řešili updatem Biosu, ale mě se update nedaří přestože jsem z Asusu stáhnul nové verze soubor přejmenuji na m2nsli.bin, vytvořil spouštěcí diketu, ale bios soubor nepozná.Zajímalo by mne jestli nejde provést update Biosu z XP ve Asus update utility, jelikož přes tento soft se mi to také nezdařilo, tak už opravdu nevím kde je chyba.Předem díky za reakce
tgfh (2985)|16.7.2007 23:06
U ASUSu se updatuje bios úplně jednoduše ;)
Na CD k desce je flash utilita, tu nainstaluj a postupuj podle tohoto postupu ;)
romano (1)|17.7.2007 15:35
K BIOS - nemusíš jej možná ani flešnout, stačí bednu odpojit od kabelu napájení a na 2-3 minuty vyndat zálohovací baterku Boardu a pak ji dát zpět. Tím BIOS resetuješ do Default nastavení.
Potom:
-Musíš RAID nastavit nejen v BIOS, ale i v RAID setup (F 10), předpokládám jako Bootable (bootovatelný), to znamená nejprve oba disky spojit do Raid a potom Raid nastavit jako Bootable.

Poté můžeš přikročit k instalaci WIN.

Tvůj problém pravděpodobně spočívá v tom, že jsi sice v BIOS nastavil RAID, ale totéž jsi nedal na vědomí Winckům.
Postup:
-Ze systémového CD vytvořit Raid disketu. (Na CD je to 3. karta - Make Disc.)
-Při bootování instalace WIN natáhnout drivery z diskety - typicky 2. (Musíš sledovat bootování WIN a ve stavovém řádku se objeví hláška k instalaci driverů Raid.).
-Poté by měla instalace WIN proběhnout bez problémů.