reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Horizontální pruhy (blikání) po reinstalaci win7 a ovladačů

tektoo (2)|13.1.2014 17:06
Ahojte lidičky,
vím, že už je tu pár příspěvků na toto téma, ale nikde jsem se nedočetl jak se toho zbavit anebo tam není napsáno jak se toho zbavit u AMD/ATI.
Poté co se mi sama smazala složka Program files (X86), jsem byl nucen přeinstalovat windowsy a nainstalovat nové ovladače. Když jsem vše udělal, zjistil jsem, že se mi na obrazu objevují problikávající pruhy jak při přehrávání videa (ve VLC, WMP atd) tak i při běžném prohlížení webu (rolování kolečkem) atd. Zkusil jsem to několikrát přeinstalovat, zkusil jsem i nainstalovat starý grafický ovladač (který mi to předtím nikdy nedělal) a nic. Pruhy jsou tam stále. Četl jsem, že mám zkusit přenastavit zobrazovací frekvenci z 60Mhz na 60.001Mhz, ale to byla rada pro nVidia a u AMD, neboli v programu CCC jsem to nikde nenašel.

Mám Windows 7 x64 Ultimate - grafickou kartu Ati Radeon HD5600 - ovladač názvu: AMD Radeon HD 6500M/5600/5700 Series, verze: 13.251 - Program CCC verze: 2013.1129.114320969

Nahrál jsem na youtube nějaké videa, na kterých je to vidět, aby jste měli představu. Pruhy nejsou na jednom místě, pohybují se.

Film: http://www.youtube.com/watch?v=zMAhBVcWYeU&feature=youtu.be
Pohyb oknem, rolování stránky: http://www.youtube.com/watch?v=mlv9TEFGgfM&feature=youtu.be


Děkuji za každou radu! :)
Georginek (2957)|13.1.2014 21:48
Mno.....ja tam teda toho moc nevidim, ty videa jsou dost desny....

Ve 2D ve Windows i kdyz mas zapnutou Vertikalni synchronizaci je tearing patrny pri rolovani stranek na vetsim monitoru nez 19ce...... cim vetsi monitor, tim vic je to videt.

pri prehravani videii uz by to delat nemelo. Zalezi na nastaveni ovladacu a taky na nastaveni konkretniho prehravace. Zkus si stahnout MPHC Home Cinema, pri spusteni videa zmackni CTRL+T a pojede ti svisly pruh z leva do prava.... Ty dve cerveny cary by se nemeli zasadne trhat a uz vubec ne prerusovat. Pokud to delaji, mas spatne nastavene ovladace, pripadne v MPHC se to da eliminovat tez nastavenim....

Takze je to v Catalystech v pokrocilym nastaveni - rizeni snimkove frekvence a polozka cekani na svisle zobrazeni..... Tam nastav vzdy zapnuto.
tektoo (2)|13.1.2014 22:14
Dík za radu! Stáhnu ten program a uvidím, jinak po zapnutí svislého zobrazování se zdá být vše ok, ale zítra to testnu ještě jednou při 1080p a pak napíšu :)
Radek84 (1)|21.1.2014 16:41
[QUOTE=Georginek;551781]Mno.....ja tam teda toho moc nevidim, ty videa jsou dost desny....

Ve 2D ve Windows i kdyz mas zapnutou Vertikalni synchronizaci je tearing patrny pri rolovani stranek na vetsim monitoru nez 19ce...... cim vetsi monitor, tim vic je to videt.

pri prehravani videii uz by to delat nemelo. Zalezi na nastaveni ovladacu a taky na nastaveni konkretniho prehravace. Zkus si stahnout MPHC Home Cinema, pri spusteni videa zmackni CTRL+T a pojede ti svisly pruh z leva do prava.... Ty dve cerveny cary by se nemeli zasadne trhat a uz vubec ne prerusovat. Pokud to delaji, mas spatne nastavene ovladace, pripadne v MPHC se to da eliminovat tez nastavenim....

Takze je to v Catalystech v pokrocilym nastaveni - rizeni snimkove frekvence a polozka cekani na svisle zobrazeni..... Tam nastav vzdy zapnuto.[/QUOTE]ahoj, mám nový lcd monitor 24, předtím jsem měl 21,5 a tam jsem žadný problém nikdy neměl. Mám stejný problém jako uživatel tektoo. Shora asi tak v 2/3 obrazovky mám pruhledný blikací pás, který otravuje jenom když se koukám na filmy. Když je film normalní tak zmizne (nejde vidět) ale při rychlejším scénách tam pořád bliká. když si to třeba pustím v normalním okně - nemaximalizované tak okno videa je nad tímto blikacím pásem a nevidím žádný otravný pruh.
Nastavil jsem to přesně podle návodu co jsi psal - rizeni snimkove frekvence - svisle zobrazeni - zapnuto, ale pořád ten pruh otravuje. Při použití MPHC Home Cinema mám 2 červené pruhy, které jsou pořád plynulé (neblikají), jenom dole v 2/3 obrazovky jsou posunuty asi o 5 mm, zrovna tam kde se nachází ten blikací pruh.
Zkoušel jsem měnit frekvenci 60Hz, při 59Hz ten pruh jde shora dolu plunyle, 50 Hz jsou 4 pruhy stále na stejném místě stejně daleko od sebe vzdalené. Nižší frekvence jsem nezkoušel.

Mám windows 7 x64 ultimate, grafiku Amd Radeon HD6800 series, catalyst verze 13.12, monitor lcd benq rl2455hm