reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolný restart PC MSI R9 270 Gaming 2G

Lucas Walk (2)|15.1.2014 10:34
Dobrý den,

mám prosbu ohledně mého PC. V nedávné době mi odešla grafická karta MSI R4890 Cyclone OC 1GB DDR5, tak jsem zakoupil MSI R9 270 Gaming 2G. Po vložení do slotu a nainstalování nejnovějších ovládačů (ze stránek MSI) se PC začalo samovolně restartovat, v posledním týdnu se k tomu přidalo zamrznutí obrazu při hraní her jako Diablo 3, Assassins Creed, Mortál Kombat..... následně musím použít tvrdý restart.

K samovolnému restartu dochází jak v zatíženém stavu (při hraní her), tak nezatíženem/min. zatíženém procházení web stránek. Ale v nezatíženém stavu se dá klidně několik hodin pracovat bez restartu. V zatíženém stavu se zpravidla PC v rozmezí 5min-30 min samovolně restartuje, případně zamrzne obraz, zamrznutí obrazu je doprovázeno jakýmsi zvukem.

Teploty jsem nechal zkontrolovat přes speedfun:
CPU v normálu cca 30°C v zatíženém stavu 45°C.
GPU v normálu cca 27°Cv zatíženém stavu 45-55°C.

Paměti jsem otestoval přes memtest86, žádná chyba nezjištěna.

Pevný disky jsem taktéž otestoval přes crystal disk, žádná chyba

Dále jsem PC projel ještě přes OCCT při testu power supply došlo k samovolnému restartu po cca 1-2 minutách.

Kartu jsem odzkoušel v obou slotech MB a i jsem prohodil napájení do karty ze zdroje, toto nepomohlo

Můj dotaz zní, jestli nemá někdo podobný problém s výše uvedenou kartou. Případně jestli je na vině opravdu zdroj na základě testu OCCT,jestli se mám pustit do aktualizace BIOS, nebo jestli je vadná grafická karta nebo celá základová deska.

Jinou grafickou kartou nedisponuji, jinak bych to odzkoušel celé s jinou.

Předem děkuji za odpověď.

L.P.

moje PC:
Procesor
AMD Phenom II X2 545, 3.0GHz, socket AM3, 6MB L3 cache, 80W,
Základní deska
Asus M4A79XTD EVO, socket AM3, AMD 790X, 4xDDR3 1600MHz, 2xPCI-e 2.0, 7xSATA2 RAID, eSATA, 2xFirewire, GLAN, audio, ATX
Paměti:
Corsair XMS3 DHX, DDRIII, 4096MB, 1600MHz, 2x2048MB
Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 2x4GB
HDD
Seagate Barracuda 72! 00.12, 500 GB, SATA 300, 7200 RPM, 16 MB
Zdroj
Corsair Power Supply VX550 550W
Mechanika
Sony Nec Optiarc AD-7240S, SATA
OS: WIN 7 64bit
johny__g (6387)|15.1.2014 11:42
Ten zdroj to být může. Corsair je (byla) sice slušná značka, ale zrovna model VX550 pro ně vyráběli CWT, kdežto třeba VX450 vyráběl Seasonic. Zdroje od CWT byly kvalitou horší než Seasonicy. Po těch letech už může odcházet.
Upgradem BIOSu nic nezkazíš, ale nejsem si jistý že bude mít nějaký efekt.
Základní deska vypadá bez poškození?
Lucas Walk (2)|15.1.2014 12:12
Díky za odpověď. Taky si myslím, že by to mohlo bytí ťím zdrojem, ale než dám za nový xy Kč, tak se radši ptám. Na zahraničních serverech jsem právě narazil taky na otázky ohledně samovolného restartu u této karty, tak karty R9 270X , samozřejmně bez odpovědi. Co se týká BIOSu, tak u poslední vezre je napsáno "Fix the issue that system may hang during POST when using certain graphic card" , tak nevím jestli by to můj problém vyřešilo (AJ není má silná stránka).

Základová deska vypadá bez poškození, žádné nafouklé kondenzátory atd. Předešlou kartu jsem používal v jednou ze dvou slotů PCI-e. Novou kartu jsem dal do slotu, jež nebyla využívána předešlo kartou, ale pro jistotu jsem to tedy odkoušel i v něm, ale jak píši výše, dochází k tomu samému. Od 4.12, kdy jsem kartu koupil mi to nedá spát a furt přemyšlím co kde jak by mohlo být....
charonbobo88 (65)|15.1.2014 14:59
Zdravím,já měl stejný probelm.Nakonec sem zpustil OCC a tam dal test power suply nebo něco podobného.A problém to nalezlo asi po 20s testu protože zdroj jednoduše přestal fungovat úplně :) Taktéž se restartoval náhodně u her,ale i když sem byl jen na internetu.Občas se to nestalo třeba týden,jinde 5x za hodinu. Po případě v chybách windows sem vždy měl chybu kernel power což odpovídalo nakonec asi zkutečnosti
johny__g (6387)|15.1.2014 16:32
S jistotou ti ten zdroj nepotvrdíme, samozřejmě to může být i deskou nebo nějaká nekompatibilita s grafickou kartou, nicméně ten zdroj vypadá nejpravděpodobněji. Nemáš možnost si nějaký půjčit?