reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze zapnout PC

Uhlak (32)|17.1.2014 21:18
Ahoj, mám desku Gigabyte GA-H81M-D2V, procesor Intel G3420 a Corsair 4GB paměť. Zdroj je Eurocase ATX-450 JSP.

Problém je takový, že nejde vůbec zapnout PC. Vůbec nic se neroztočí a ani nesvítí. Problém bude pravděpodobně v zapojení konektorů na F-panel základní desky. Ze skříně mi vedou tyto konektory: Power Led+, Power Led-, Sleep SW, Reset SW a H.D.D Led. Na základní desce je 8 pin ATX 12v 2x4 konektor na napájení. Zdroj bohužel takový konektor neobsahuje, obsahuje pouze 4 pin a 6 pin.

Ať se snažím sebelépe, bohužel se mi nedaří PC zprovoznit. Vyzkoušel jsem snad všechny možné varianty zapojení a zatím bez úspěchu. Prosím o jakoukoliv radu, předem díky.
robky (3195)|17.1.2014 22:39
Ten zdroj zrejme nebude najnovší, je funkčný ?

Do základnej dosky (8-pin EPS12V) zapoj 4-pin zo zdroja.

Zapojenie konektorov front panelu je jednoduché, podľa manuálu ... Sleep SW zapoj do Power switch (PW+,PW-)
GB front panel.jpg
trodas (1753)|18.1.2014 00:12
Já bych silně nedoporučoval to PC s Eurocase zdrojem vůbec zapínat. Prvně to chce nějaký funkční a solidní zdroj, co neodpálí vše, co mu přijde pod ruku (jako Eurocase) a pak až bych řešil v manuálu, který switch se Power nebo Sleep switch to také někdy bývá označeno. Také je dobrým zvykem, že to bývá napsáno přímo na PCB desky vedle těch konektorů...
ketivab (15)|30.1.2014 20:49
Nemůže být problém v power tlačítku, kterým PC zapínáš? (špatný kontakt, přetrhlý drátek)
A odkud máš PC? Máš ho nový, nebo ti prostě šel a najednou přestal fungovat? Pravděpodobně bude problém ve zdroji. Prostudoval jsi manuál nebo něco jak PC správně zapojit?
kevin00 (10238)|31.1.2014 06:52
Vložil jsi při montáži distanční sloupky pod základní desku?
Zdroj vyzkoušíš tak, že propojíš zelený a černý vodič na hlavním nap. konektoru (ten, který se zapojuje do základní desky). Jedná se však pouze o hrubou kontrolu, roztočení ventilátoru neznamená 100 % funkčnost zdroje. Je dobré výstupní konektory ještě oměřit multimetrem.



BTW Je zdroj vybaven 24pin konektorem pro nap. základní desky, není vybaven pouze 20pin konektorem?