reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem se spomalovanim,zahlcenim site

adsfsdfsdkv (9)|19.1.2014 19:18
Ahoj,

jako router pro pripojeni do inetu pouzivam Zcomax WA-2204A-TX, ktery mi zaroven dela domaci wi-fi sit. Na router je permanentne pripojeno pres bezdrat tak 6 zarizeni. 2 notase, jeden stolni pc, 1 tablet, 2 mobily. Stolni pocitac pouziva usb wifi adapter CI-88.

CI-88 ma pomerne problemy ze signalem i na kratkou vzdalenost. Podle me peknej shit. Doporucte mi prosim nejaky kvalitni wifi adapter do PCI slotu a ovladaci pro W XP.

Dale ten router si myslim, ze je take pro tolik zarizeni, ktere komunikuji mezi sebou plus se pripojuji do netu, nevhodny. Navic mame jeste pomerne slusny FTP traffic, coz mu podle me zasazuje smrtici ranu, po urcite dobe ho musim zapnout a vypnout,protoze se vse rapidne spomali. Hlavne nacitani web stranek. Doporucte mi taktez neco co tyhle pozadavky bezproblemu zvlada.
DrZelenka (2491)|21.1.2014 17:41
Tak začal bych tím, že k PC dotáhnu kabel, ideálně i k noťasům (pokud jsou používány často na jednom místě - jinak to nemá smysl). Přecejenom limit routeru je za ideálních podmínek cca 25Mbit (3MB/s) přes wifi, ale stačí jedno zařízení se špatným signálem a kazí to všem ostatním. Navíc rychlost pří více připojených zařízení se nedělí počtem těch zařízení - 3 zařízení neznamenají třetinovou rychlost pro každé, ale sotva čtvrtinovou (za ideálních podmínek). Tzn pokud z těch 6 zařízení má jedno špatný signál a připojej se 3+ lidi najednou, tak se problémům nedivím ;)

Co se týče PCI karty, tak v případě, že kabel není možno zapojit, tak bych spíš než výměnu síťovky řešil silnější anténu s delším kabelem a vhodným umístěním. Případně než se párat s PCI kartou, tak dnes je pohodlnější použít USB - s tímto mám dobré zkušenosti (i ohledně síly signálu).

Pokud bys měnil router a máš zařízení (ntb, tablet, pc) s podporou 802.11n, tak ti to určitě v rychlostech pomůže (za předpokladu, že nemáš příliš zarušené okolí). TP-Linky jsou levné a pro běžné domací použití dostačující.