reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém při bootování

BlackP (1)|20.1.2014 13:50
Po zapnutí počítače se rozsvítí monitor a naskočí úvodní obrazovka, kde mi to nabízí pro BIOS, zde se ovšem boot sekne a skončí. Pokud ještě předtím stihnu zmáčknout Del, objeví se "entering setup" a zase zamrzne. Deska je Asus P5G-TVM/S. Nemá někdo nějaký nápad, co dál?
romeno (40)|20.1.2014 14:32
Vypoj z desky ramky a hdd pokud se pak dostanes do biosu bez zaseknuti je chyba v nekterem z tech dvou komponentu (kup nove) . Pokud se i tak zasekne zkusil bych desku resetovat vyndanim baterie z desky ktera si pamatuje nastaveni . Jestli by ani tohle nepomohlo pak jen koupit novou desku .
dedeky (21)|23.11.2017 20:48
Mám podobný problém na sestavě [ATTACH=CONFIG]32129[/ATTACH] a [ATTACH]32128[/ATTACH]. Po zapnutí PC bez baterky najede úvodní obrazovka a po chvíli se objeví pro pokračování nebo pro BIOS. Stiskem zakrátko systém najede. Pak zbývá jen internetem zaktualizovat datum a čas. Pak PC funguje jak má. Pokud vlezu s do biosu, něco změním (třeba pořadí bootování) a uložím, PC zamrzne. Po se objeví též úvodní obraz a na něm PC také zamrzne. Když Bios opustím bez uložení, s systém najede. Pokud do vypnutého a odpojeného PC od sítě (naštěstí mám u zdroje vypínač) vložím novou baterku, PC po najede, ale pouze jednou. Pak už si "neškrtnu". Jestli je nějaká chyba v HW, baterky netřeba a novou "šunku" si pořizovat nebudu. Aktualizace času a datumu je věc několika vteřin a volbu pořadí bootování oželím. Je možná nějaká pomoc? Předem děkuji.