reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Canon MP550

johny35 (4)|22.1.2014 20:09
Nenasel jsem tu diskuzi primo o teto tiskarne, tak jsem si dovolil ho zalozit.

Mam dotaz jak obecne pro lidi znale veci, tak mozna i pro majitele tohoto vyrobku. Mam tu tiskarnu nejaky rok a kupuju do ni neoriginalni naplne. Nikdy s nimi nebyl problem. Jedna z funkci teto tiskarny je, ze tiskne fotky na fotograficky papir a nutno podotknout ze opravdu hezke fotky, ktere bych ani necekal v porovani s tim, jak tiskne obrazky na normalni papir (pri obycejnem nastaveni).
Chtel bych se zeptat, jestli ty neriginalni naplne mohou nejak tu tiskarnu nicit, ci pripadne, zdali to tiskarna muze nekvalitne tisknout (pricpane trysky treba) kvuli neoriginalnim naplnim. Koupil jsem ted novou sadu, ta puvodni vydrzela od cervna, a netiskne to tak dobre jako s tou predchozi. Jakoby to vynechava radky. Samozrejme jsem spustil cisteni trysek, i hloubkove cisteni apod. Samozrejme se nabizi, ze ty trysky zaschly po tu dobu, kdy barvy dosly. Jenze zvlastni je, ze ty naplne, ktere jsem tam daval v cervnu, jsem do te tiskarny vlozil cca po dvou letech nepouzivani. Tenkrat jsem to risknul, ze koupim naplne a v nejhorsim je zahodim nebo nekomu venuju, kdyz tiskarnu nerozhybu. Ale povedlo se a celkem snadno po spusteni tech cisteni a tiskarna tiskla paradne. No a nyni, kdy jsem nepouzival barevne barvy a jen dva mesice tiskl cernou (jsou tam dve naplne cerne), tak to tiskne blbe. Nejlepsi for je, ze na kontrolni strance se treba vubec nevytiskne zrovna barva te cerne, kterou jsem pouzival vlastne nonstop. Tak prave premyslim, jestli to muze kvalitou nove koupenych barev (na pohled vypadaly normalne, v poradku).

Zvlastni je, jak resena cerna barva v tiskarne. Celkove tam je pet barev, C, M a Y jsou stejne velke, pak je tam stejne velka BK a pak jeste skoro dvojnasobna PGBK barva. Ja zil v domneni, ze ta velka je na cernobily tisk a ta mala cerna je jako slozka k barevnemu tisku. Jenze ono to tak asi neni. Protoze uz dvakrat mi prave zustala ta mala cerna, i kdyz zbytek byl prazdny. Pak jsem zjistil, ze kdyz na tiskarne dam tisk v odstinech sedi, tak to stale tiskne - tudiz to bere barvu z te male. Aspon jsem se poucil, ze kdyz tisknu jen cerny text, tak musim navolit prave tuto moznost v odstinech sedi, protoze kdyz to neudelam, tak to bere barvu z te velke naplne a spotrebovava ji, zatimco ta druha zustava uplne nevyuzita. Neprijde mi to moc chytre reseno. Mozna to jde nejak osetrit v nastaveni.

Ma nekdo podobne zkusenosti?
A jak pripadne resit zlepseni kvality tisku? Muzu oskenovat vytisklou vzorovou stranku - ty chyby na ni neodpovidaji chybam uvedenym v udrzbe te tiskarny. Vsechny barvy jsou v pohode, i ta mrizka je dobre vytiskla, jen jeden prouzek u te cervene barvy M ma lehce vynechana mista a druhy jen malinko. Modra i zluta v pohode a u BK neni vubec nic. A pritom, kdyz dam ted tisk v odstinech sedi, coz by melo brat barvu prave z teto naplne, tak to normalne tiskne :D v tom aby se jeden vyznal.

Diky za jakekoliv reakce, zkusenosti, tipy apod.
StD (1963)|23.1.2014 00:47
No jako dlouholetý uživatel Canon Pixma tiskáren mohu poradit jen jedno - nech znovu zkalibrovat trysky jako při inicializaci tiskárny při prvním spuštění (na to dodávají ten speciální papír MP-101 v příslušenství a postup je popsaný v manuálu). Jo a ta BK-velká černá je právě na fotky (odstíny barev). Nevím s čím (kterou Pixmou) je ten tvůj typ kompatibilní co do inkoustů, ale jestli tam jdou stejné inkousty co do iP3500/4300/4500, tak ti mohu nějaké nové zdarma za odnos věnovat. U té mé odešlo "kurvítko" v podobě tlačítka ON/OFF (=počítadlo spuštění) a už je nepoužiji. Mezitím jsem si musel koupit novou (z řady iP7200).