reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win 95 nechce přehrávat wav

krivulak (45)|23.1.2014 14:48
Zdravím, mám DOST HODNĚ starší počítač, ale mám problém. Poté, co jsem nainstaloval ovladače pro Yamaha OPL3-SAx Sound board, začal počítač přehrávat .midi soubory, ale nechce přehrát ani za boha .wav. On ho sice otevře, ale přehrávání se nespustí, stojí na 0,00s a nepřehrává. Kousnutý není, lze s ním normálně pohybovat (WMP5.1). Taky, když jsem nainstaloval ovladače, ztratily se mi ovladače od CD mechaniky. Nějaké rady?

edit:// Zapomněl jsem specifikaci:
Deska je nějaká generic, asi od FIC nebo Octec (na case je samolepka vector); grafika Octec VL-VGA-28; procesor Intel 80486sx, disk Seagate Medalist ST31277A
krivulak (45)|23.1.2014 17:01
Tak malá aktualizace: Už mi to chodí, byly nějaké problémy s ovladačem. Ale co mě víc trápí, nemohu nainstalovat ovladač pro CD-rom, protože když chci instalovat ovladač, skončím neúspěchem, protože ovladače chce instalovat z CD. Jak obejít tuto smyčku?
Salamander (6177)|23.1.2014 17:08
Nebylo by rozumny na ten pocitac dat nejakej malej Linux? Treba Puppy? Urcite by to s tim jelo lip nez s 95 ...
krivulak (45)|23.1.2014 18:13
Abych pravdu řekl, ten počítač opravuju, aby si na něm babička mohla hrát hry. (až se budete ptát - né, nechce novej), a já hrát DOSovky, takže nevím, jestli by je Linux pobral. Navíc, já s linuxem opravdu neumím ani prd, ale mám v plánu se to naučit ;)
johny__g (6387)|23.1.2014 18:59
A co sehnat něco na čem pojedou aspoň win 98 SE? Zrovna nedávno jsem rozebral jedno pentium, asi půjde do sběrného dvora. Tohle ti dá někdo i zadarmo, já se třeba ani nesnažil to někomu nabídnout. A problémy s ovladači řešit nemusíš, aspoň ne s CDROM.
Salamander (6177)|23.1.2014 19:28
Asi tak, ted tady mam na vyhozeni Celer, ma to neco kolem 2GHz, musel bych se podivat, jedou na tom i Win XP, jenom je to v bigtower skrini, necham to klidne za odvoz.
krivulak (45)|23.1.2014 19:39
Mám ve sklepě 16 počítačů, mezi nimi i Pentium 4, nebo Commodore PC 20-III. Babička ale chtěla opravit tenhle, protože je to miditower. Jinak, už jsem to snad pořešil, zabralo mi to celý odpoledne, teď jenom žeším, kam se mi ztratily soubory z plochy.
Jinak, zájem bych měl, ale je mi 16, nemám auto a bydlím na západě čech, tudíž veškeré odvozy atd.... jsou pro mě absolutně neřešitelné :)
A navíc, ten počítač je nepoužitý (!).
Salamander (6177)|23.1.2014 19:40
Tak miditower bys urcite taky nekde schrastil ... ale jestli chtela zrovna tenhle tak chapu :D
krivulak (45)|23.1.2014 19:50
Taky mám miditower, kterej mi přinesl kámoš... Byl v něm pentium 766 MHz a deska ho viděla jako Celeron 900MHz... Za dvě hodiny shořel... Takže nějaká deska by do něj natlačit šla stopro. Jinak, nemáte někdo páru, kde sehnat MFM disk i řadičem? V tom commodoru uhnila, protože jsem ho dostal od jinýho kámoše, kterej ho vytáhl ze železného šrotu na zahradě po roce dešťů a sněhů... Ale odnesly to jenom tyhle dvě komponenty, všechno ostatní funguje perfektně...