reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rychlost wifi

stig.helmer (19)|24.1.2014 20:19
Zdravím vespolek,
mám problém s rychlostí domácího wi-fi. V bytě máme signál od UPC 30Mbs, na notebooku jede v pohodě těch třicet, na stolním PC okolo 1-4Mbs. Používám USB adaptér CONNECT IT CI-88, v ovládacím okně obslužného softwaru mi to ukazuje připojení 70Mbs, při test na speedtest 0,8Mbs - viz přiložené foto. Nemůže být chyba v konfiguraci nebo se jedná o špatný USB adaptér?
Díky

[ATTACH=CONFIG]29440[/ATTACH]
wifi.jpg
DrZelenka (2491)|24.1.2014 21:14
Pomocí inSSIDer zjisti kolik wifin v tvém okolí jede taky na kanálu 1 a jaký máš signál. Samotná rychlost udávaná adaptérem vpodstatě nic neříká.
stig.helmer (19)|24.1.2014 21:58
Posílám screenshot z programu - na tom 1. kanále je asi 16? dalších wifin
[ATTACH=CONFIG]29441[/ATTACH]
wifi2.jpg
DrZelenka (2491)|24.1.2014 23:53
Hmm, tohle je screen z PC? Ačkoliv tam je šílený rušení, tak signál -25dBm je špičkový a mělo by to +- jet.

Zkusil bych změnu kanálu na jiný (okolo 8 to vypadá, že je malilinko volněji).
stig.helmer (19)|25.1.2014 08:13
Díky za radu. Zkusil jsem změnit kanál a hned to jede okolo 20Mbs. Ale zase klesla kvalita signálu na -55dBm. Nicméně ten včerejší údaj byl zkreslující - modem jsem měl hned vedle PC, nyní je zpět ve vedlejší místnosti. Ale nechápu, že notebook při tom starém nastavení jel na těch 30Mbs oproti 1Mbs na stolním PC.
[ATTACH=CONFIG]29442[/ATTACH]
wifi3.jpg
durib (1141)|25.1.2014 09:20
Ty obrázky jsou snad noční můra :eek:. Jestli ty lichoběžníky představují 40 MHz šířku, tak...bych jejich majitele nakopal do pozadí. A hodně. Stejně tak ty jednotlivé "síly signálu", jako -70 dBm je naprosto slušné a spadá do toho většina okolních sítí!
U té své (pokud tomu tak je) vypni zvětšenou šířku pásma a nastav "sílu signálu" (output power) na co nejnižší hodnotu tak, aby nedošlo k výrazné změně připojení.
Svým úžasným sousedům řekni, ať udělají to samé. Za sebe doporučuji místo wifi zapojit kabel kde to jen jde :thumb

PS: mohu vědět, kde se tahle šílenost nachází? díky.
stig.helmer (19)|25.1.2014 10:18
Já mám nastavenou na routeru šířku "standard 20 Mhz channel". Položku "síla signálu - output power" jsem v administračním rozhraní nenašel. Co je tedy špatně na oněch screenech - v problematice se nevyznám, takže nemohu posoudit co je šílené;-) Jinak se to nachází v Praze na Střížkově.
durib (1141)|25.1.2014 11:06
Je dobře, že máš 20 MHz. Ta položka se nemusí zrovna takto jmenovat. Signál -70 dBm a výše je už OK a wifi zařízení by se mělo nastavit tak, aby v nejhorším místě v prostoru využívání byl do -80 dBm (na kvalitě připojení lze správné nastavení dobře iteračně vysledovat).
Problém je ten, že v tvé lokalitě má spoustu BFU přepálený výkon, který hrubě zasahuje i do tvého bytu. Takto jsou všichni rušeni všema a všichni mají kvalitu připojení na houby.
Ve tvé situaci bych tedy wifi používal co nejméně a alespoň to PC připojil kabelem.
DrZelenka (2491)|25.1.2014 14:23
[QUOTE=durib;552287]Ty obrázky jsou snad noční můra :eek:. Jestli ty lichoběžníky představují 40 MHz šířku, tak...bych jejich majitele nakopal do pozadí. A hodně. Stejně tak ty jednotlivé "síly signálu", jako -70 dBm je naprosto slušné a spadá do toho většina okolních sítí!
U té své (pokud tomu tak je) vypni zvětšenou šířku pásma a nastav "sílu signálu" (output power) na co nejnižší hodnotu tak, aby nedošlo k výrazné změně připojení.
Svým úžasným sousedům řekni, ať udělají to samé. Za sebe doporučuji místo wifi zapojit kabel kde to jen jde :thumb

PS: mohu vědět, kde se tahle šílenost nachází? díky.[/QUOTE]
Chceš poslat scan toho co jsem naměřil já na venkovní 2,4Ghz anténě u nás? :D Asi 15 sítí a to je v oblasti, kde jsou spíš rodinný domky, než byty - a stejně to pálej tak, že je dosah desítky metrů mimo dům. To, že v 5Ghz pásmu není volnej kanál ani v rozsahu 5200-5400Mhz je normálka :) A tj malý městečko s 12 000 obyvatel
durib (1141)|26.1.2014 10:10
[QUOTE=DrZelenka;552298]Chceš poslat scan toho co jsem naměřil já na venkovní 2,4Ghz anténě u nás? :D [/QUOTE]
Ano prosím :p. 5 GHz pásmo zaprané? No alespoň já mám sousedy (alespoň tedy v rámci svého prostoru) OK, i když občas se tomu musí pomoci vzdáleným nastavením zařízení.