reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samovolne odpojeni USB 2.0 a pripojeni jako USB 1.1

Mirasss01 (4)|26.1.2014 18:47
Zdravim,
Mam desku ASUS M5A99FX PRO R2.0 win7 64bit home. A stava se me ze jakykoliv zarizeni(flash disky, tuner...) co pripojim jako usb2.. se nezavisle na pouzivani samo odpoji a nasledne pripoji jako USB 1.1... cetnost je uplne nahodila. i vsechny vstupy jsem zkousel .. nekdy to vydrzi dlouho nekdy jen chvily.
Jediny konektory USB3 od Asmedia drzi bez problemu. u kazdeho rozbocovace mam zakazano usporu energie. ovladace jsem instaloval ale tvari se jako standart od microsoftu a aktualizace jinymi se nenabizi.
jeste se me stava ze zcernaji monitory a napise ze ovladac zobrazeni nereaguje a byl uspesne obnoven. Coz me taky vadi(hlavne u nekterych programu) Ale neni to tak caste. uvadim kdyby to mohlo mit souvislost.
Predem dekuji za kazdou radu.
j.albi (476)|27.1.2014 16:29
Přeinstalovat OS, nebo vadná deska.
Mirasss01 (4)|28.1.2014 18:45
To snad není ani potřeba radit to je ta nejposlednější možnost. Nebo zeptám se takhle.
Proč se mě nechtějí samy nainstalovat a přiřadit např ty ovladače USB (AMD USB filter) a musel jsem to násilím dosazovat jeden po druhým, a tváří se že tam nepatřily. Tím se to rozhodně zlepšilo.
To samé proč se nechtějí samy instalovat ovladače SMbusu a PCI-e atd... Pořád tam je jen x-krát Most standardu PCI hostitelského procesoru a most standardu PCI mezi sběrnicemi PCI. tam se mě nechce riskovat a cpát to tam násilím. Ovladače stažené přímo od ASUSU a ten Catalyst říká že se to povedlo.
j.albi (476)|28.1.2014 19:13
Buď je to rukama, nebo vadnou deskou. Jako první po OS se instaluje ovladač chipsetu, síťovka a potom na pořadí celkem nezáleží. Pokud deska odmítne ovladač přímo od výrobce desky, je několik možností. Špatný ovladač vs. OS, není to ovladač k danému HW.
Mirasss01 (4)|28.1.2014 20:07
Rukama snad ne, neřikám že jsem expert:-D Ale jsem dost zkušený. Ale zůstal jsem dost let u s.939 Athlonu X2.. Šel jsem do novýho abych se nemusel o nic starat. Hodil jsem tam ovladače na začátku samozřejmě ale nevšímal jsem si toho když se tvářil že vše proběhlo korektně.
Potřeboval bych vědět jestli na vyznačených místech v příloze, má být u chipsetu 990FX standartní (praletý) ovladač Win7 a nebo né.
Abych se nesnažil změnit něco co je v pořádku. Ale u staré 939tky nebyl ovladač od microsoftu. I v práci na xeonu nejsou tyhle standartní ovladače.
Ovladač se stejně chová jak stažený od ASUSU tak i z CD. A když ho rozbalím je tam verze jen pro SB7xx a SB8xx přitom by to mělo být pro SB950:-(
Tak nechápu proč tam není SB9xx.. Na stránkách AMD jsem ovladače na chipsety nenašel:-(
Výstřižek.PNG
j.albi (476)|28.1.2014 21:21
Podle obrázku to vypadá nainstalované korektně. Pro možnou opravu USB se dá použít USBDeview. Pozor! Dá se s tím dost uškodit.
Mirasss01 (4)|29.1.2014 07:33
Dobre dekuji.:-) ale stejne kdyby se tu nasel nekdo s chipsetem 990FX/SB950 jak je to s ovladaci. Tak by me to taky moc pomohlo.