reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením notebooku k domácí WIFI síti

karamazin (22)|27.1.2014 15:35
Zdravím, až doteď mi připojení normálně fungovalo, nyní funguje vždy jen na chvíli, potom se webové stránky přestanou načítat, pomůže jen restart notebooku, ale internet potom funguje zase jen na chvilku. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Díky za rady...
ketivab (15)|10.2.2014 20:31
Jsi si jistý, že pomůže jen restart notebooku? Nám třeba vypadává internet 1x-2x za hodinu (je to routerem - dělá to TP-Link). Také to může být notebookem. Jaký máš notebook?
Salamander (6177)|10.2.2014 20:38
Napis urcite co mas za notebook, a detaily o pripojeni - poskytovatel, typ, jaky mas router atd. ...
karamazin (22)|21.2.2014 15:03
Ahoj, notebook mám Lenovo G560, poskytovatel připojení je O2, router je Belkin.
ketivab (15)|21.2.2014 18:27
A zkoušel jsi připojení k internetu přes kabel?
Korbaska (1)|10.10.2014 12:54
Dobry den,
ja mam podobny problem... doma mame domacu Wifi TP-link, ked sme kupili novy notebook a chceli sme sa pripojit, tak napisalo, ze "sa nepodarilo pripojit".... ale internet aj napriek tomuto hlaseniu funguje (skusili sme nahodne par stranok a bez problemov)...ale potom, ked sme si chceli stiahnut cez net skusobnu verziu Office (aj zakupit), tak zase vypisovalo, ze sa to neda, lebo nemame priojenie na net (ale pritom vsetky ostatne stranky idu)... rovnako tak napríklad, ked by som si objednala antivirusovy program a potrebovala by som si ho stiahnut do notebooku, tak vypisuje problem s pripojenim... na ikonke v pravom dolnom rohu zobrazuje zlty trojuholnik s vykricnikom a napise, ze pripojenie na domacu siet Wifi je obmedzene... vie mi prosim niekto poradit co s tym? dakujeeem.
cejny (52)|10.10.2014 14:40
Co se tyce toho ze ti to pada, tezko rict, stahnul bych live linux a prubnul co to dela. Pripadne bych zacal resit ovladac, ..., reinstal win.
PS: Belkin je podle mne sunt.

K tomu novemu notesu. Na jinem PC kde to funguje skuste z prikazove radky ipconfig a to same na notesu. Vse krom IP pc musi bit stejne (maska, brana, dns). Pokud si s tim tp-linkem nikdo nehral tak staticke nastaveni na PC, je:
- ip 192.168.1.x (1, je ip tp-linku), maska 255.255.255.0, brana 192.168.1.1, pripadne DNS 8.8.8.8 (DNS google, ale je jich vic). Brana je na komunilaci mimo lan, dns preklada textove adresy na numericke ipv4.
Schmako (74)|10.10.2014 23:52
Korbaska: tip bych, že na routeru je povoleno je pár portů, především na webové stránky.
al.kompine (14)|4.11.2014 14:55
Dobrý den, mám podobný problém jak už tady někdo naznačil. Stal jsem se majitelem routeru TP-Link TL-WR842ND, který měl nahrazovat starý noname Tenda router. Nicméně jaké bylo překvapení, když vám vypadne najednou z ničeho nic po několika hodinách práce WiFi. Tablet kvůli tomu rozhodně nevypínám, naopak když odpojim na pár sekund router ze sítě a zase zapojím, wifi opět na tabletu nebo telefonu šlape jako hodinky. Pokud bych ale router neodpojil, mám zkušenost, že Wifi nejde třeba až 5-6 hodin. Neví někdo v čem je chyba? Je to na reklamaci? Tohle rozhodně např. Tenda W316R nedělá s tim mám zkušenost.

A ještě jedna věc mě napadla, dá se nějak otestovat stabilita routeru? Něco na způsob QoS? Protože mi příjde, že router v plném zatížení tzn. tablet na Wifi a všechny LAN připojené na internetu, se chová divně a v jednu chvíli přerestává načítat i obrázky. Sice je to chvilková záležitost, takže asi dost subjektivní. Díky za pomoc