reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pomoc s výběrem lcd

drago5 (0)|17.7.2007 17:09
Zdravím Vás,
poslední dobou se i já nechávám strhnout módní vlnou lcd tv.Už sem několik hodin strávil hledáním na netu a rozhoduju se mezi SAMSUNG LE32N71B , SAMSUNG LE32R86BD , (PANASONIC TX-32LXD70F a SAMSUNG LE32M87BD - tyhle 2 jsou dražší,ale mám slevy).Máte někdo zkušenosti s těmahle TV? Jaký je rozdíl mezi řadou N a R u Samsungu? N -ko by mělo být kvalitnější(ale v čem?) Dále se teď objevuje technologie 100hz u lcd,tak by mě zajímalo zda někdo viděl vedle sebe tv s touhle technologií a jestli to má cenu.

Do TV půjde dig.kabelovka od upc , občas ji použiju jako monitor. Nechci Philips,JVC,Sony. Díky jestli někdo odpovíte,uvítám každý názor.
Jezevec (607)|18.7.2007 19:30
Výborným poměrem cena-výkon se mi nejvíce líbí LE32R86BD, ale ani další uvedené nejsou špatné a parametricky jsou vynikající. Trochu mne překvapuje TX-32LXD70F relativně nízkým kontrastním poměrem (i když u ostatních udávaný je "vylepšený" patrně čipy na principu f-Engine - tedy jde o nenativní údaj). Pokud nehledím na cenu, nejvíce se mi zamlouvá LE32M87BD překrásnými parametry, otázkou ale je, nakolik se projeví v praxi. Bylo by dobré se poohlédnou v okolí a pokusit se podívat se na ně v akci. 100Hz technologie jako obvykle má vliv na vyšší plynulost obrazu a na velkých uhlopříčkách má blahodárný vliv na menší únavu očí, to jsou víceméně teoretická fakta.
Fun1 (4)|10.11.2007 21:00
Dle německého spotřebitelského testu testberichte.de vychází asi nejlépe Panasonic TX-32LXD70 za 970 EUR v Německém e-shopu, ale ani Samsung LE-32R88BD na tom není vůbec špatně...
snjdrik (4)|11.2.2008 17:00
Ahoj....

mel bych k vam otazku,ti co maji Samsung LE32R86BD,mam ji doma asi tri dny,hledal sem dlouho na netu nejake LCD a vykon/cena byla tahle volba,
nekde psali ze ma jednotunerovej PIP a nekde pisou ze nema a ted sem z toho vedle,kdyz najedu do menu LCD tak v nabidce je PIP ale ta nabidka je tmavsi a tudiz na ni nemuzu najet a dat zapnuto a tak jestli s tim nema nekdo zkusenosti a poradil mi
Jezevec (607)|12.2.2008 12:26
Bohuzel tento Samsung nemam, ale podle parametru vyrobce je PIP uvadeno jako "Doplnek" viz:
http://www.samsung.com/cz/products/tv/lcdtelevisions/le32r86bd.asp

Těžko si to nějak konkrétně vyložit. Podle quickguide:
http://downloadcenter.samsung.com/content/EM/200703/20070320183650203/EN/3_sub.htm

by měl PIP spouštět uživatel tl. č. 28 v dolní pravé části ovladače. Jde to?
Zoidik (1405)|12.2.2008 12:48
Cau SAMSUNG LE32R86BD tak tuto mam doma. Rozsíl mezi N a R je ve výbavě. R je myslim na výbavu bohatší. Jinak plná spokojenost. Jinak PIP nepoužívám, takže v tom neporadim, ale jedna věc mi vadí. Hodiny musíš nastavit ručně pokaždé když vytahneš TV ze zdi, neumí je přečíst v signálu jako 10let stará teslácká televize

snjdrik : řid se podle stránek výrobce
snjdrik (4)|14.2.2008 18:31
Diky za http Jezevec, pisou ze ma PIP a kdyz sem mackal tl.c. 28 tak me to psalo na SAMSUNG LE32R86BD "neni k dispozici"
Ale jeste te poprosim o radu,jestli tomu rozumis,na tehle strance http://www.videoplaneta.cz/d/samsung-le32r86bd/ pisou ze ma PIP ale je u toho v zavorce nejak moc veci a v tom bude mzna zadrhel,myslim v prijmu,pouzivam kabelovku tak jestli PIP funguje jen na digi nebo ne

a nebo jak pise Zoidik je mozny rozdil v tipu ke kteremu dali stejnej navod.

RE Zoidik: s telkou jako takovou sem velice spokojen,ale jestli prijdes na to jak se pouziva PIP tak pisni,ja z toho nejsem nejak moudrej,jo a diky za info s hodinama :D
Encore1106 (424)|14.2.2008 22:26
Problém bude asi v tom, že televize má pouze jeden TV tuner, takže nebudeš moct koukat třeba na ČT1 a na PIP mít Novu (tzn. nemůžeš příjmat najedou 2 televizní stanice). Fungovat by ale mělo, když připojíš třeba počítač k televizi přes VGA, tak můžeš PIP využít na plochu PC + ve výřezu např. ČT1.
snjdrik (4)|15.2.2008 12:37
[QUOTE=Encore1106;90547]Problém bude asi v tom, že televize má pouze jeden TV tuner, takže nebudeš moct koukat třeba na ČT1 a na PIP mít Novu (tzn. nemůžeš příjmat najedou 2 televizní stanice). Fungovat by ale mělo, když připojíš třeba počítač k televizi přes VGA, tak můžeš PIP využít na plochu PC + ve výřezu např. ČT1.[/QUOTE]

No ja si myslel ze jednotunerovej PIP znamena ze se ti na TV ukaze okenko ktere se ti nebude hybat,ze tam zustane jen fotka toho daneha programu ktery je navoleny v PIPu,ale jestli je to tak jak pises tak jednotunerovej PIP je k prdu,protoze k cemu by mi byl kdyz by se mi na monitoru ukazala jen fotka a nemohl bych sledovat TV na PC,nebo sem te spatne pochopil???
Jezevec (607)|19.2.2008 10:43
[QUOTE=snjdrik;90474]Ale jeste te poprosim o radu,jestli tomu rozumis,na tehle strance http://www.videoplaneta.cz/d/samsung-le32r86bd/ pisou ze ma PIP ale je u toho v zavorce nejak moc veci a v tom bude mzna zadrhel,myslim v prijmu,pouzivam kabelovku tak jestli PIP funguje jen na digi nebo ne
[/QUOTE]

Tak v tom bude zakopanej pudl. Protoze uvadeji:

PIP (obraz v obraze) ?
ano; 1 tuner; fungují kombinace (YUV, HDMI, VGA) s (analogovou TV, Scart1, Scart2, AV cinch)

To znamena, ze pro PIP musis mit oddelene signalove zdroje, napr. analogovou TV a DVD prehravac ze scartu nebo z HDMI, event. z pocitace, ktery uz Encore zminoval. Skutecne mel pravdu a je to tim, ze jednotunerovy PIP neni schopen sledovat dva kanaly zaroven, a tak vlastne potrebuje dalsi tunner (v podobe DVD, PC nebo jineho zdroje, ktery dalsi signal do TV posle a TV ho da do PIP).
snjdrik (4)|20.2.2008 18:19
Uffff, to je na me nejak moc pismenek a zkratek,no uvidime zkusim s tema kabelama neco udelat a uvidim co se mi povede s PIPem udelat,diky za info panove :D