reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

[AMD] R9 280x - Chlazení napájecí kaskády

Devouver (304)|28.1.2014 01:54
Dobrý den,
mám doma Sapphire Dual-X R9 280x a mám s ní takový problém. Příliš se jí zahřívá VDDC (napájecí kaskáda) která není chlazená. Jelikož tato karta je určená k těžbe litecoinu, je to celkem problém. Kaskáda se příliš rychle zahřeje a dochází k throttlování karty. Částečně jsem to vyřešil tak, že jsem v biosu karty snížil napětí z 1.225V na 1.100V a samozřejmě snížením taktů z 1070Mhz na 1020Mhz na jádře (turbo). Vše jede stabilně, karta moc nehřeje (68 °C v 100% zátěži) ale chtěl bych ji ještě popohnat výš, kvůli výkonu. Řekněme o takových 7-10% No experimentoval jsem a při vyšších taktech karta je nestabilní a při vyšším napětí zase throttluje, protože se přehřívá kaskáda (Nad 95 °C na VDDC prostě začne throttlovat)
Proto mne napadlo, že ji nějak dodatečně schladím. Mám doma několik nepoužitých pasivků, které jsem kdysi lepil na GK, která, budiž ji země lehká, odpočívá v křemíkovém nebi. Tak sem přemýšlel, že bych si sehnal nějaké nevodivé teplovodivé lepidlo a pasivky bych tam nalepil. Zdá se vám to jako dobrý nápad? Plynou z toho nějaká rizika? (kromě toho, že by se mi tam pak nemusel vejít chladič)

Díky za odpověď.
johny__g (6387)|28.1.2014 09:27
Pasivem nic zkazit nemůžeš, pokud ho nalepíš tak aby se ničeho nedotýkal. Existuje tepleně vodivá oboustranná lepící páska. Jen je nutné důkladně odmastit povrch kam to lepíš.

Co třeba jen zvýšit otáčky větráků, nepomohlo by? Jak máš vyřešené chlazení v case a odtah teplého vzduchu? Nejsou tady ještě rezervy?
Devouver (304)|28.1.2014 12:23
Tak jelikoz je to rig je to kompletne venku ze skrine. Mam to polozeny na nevodivy desce, ke ktery jsem uchytil grafickou kartu. Otacky momentalne jedou na 70% vic otacek nepomaha. K te oboustrane pasce - odmastit bude stacit denaturovanym lihem?
johny__g (6387)|28.1.2014 13:33
Já odmašťju technickým benzínem, ale denaturák bude stačit taky. Hlavně ne ředidlo, aceton a podobně.