reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Skládka aneb dotaz na reklamaci

Georginek (2957)|28.1.2014 16:44
Zdravim panove,

reklamoval jsem ted Ausus desku s chipsetem z68 - nevim presne jakou ( nemam ji ted u sebe ) a zdroj Seasonic 520W Brozne, taky nevim presne jakej......

Zdroj pri zapnuti odpalil desku, tak pekne ze je nadherne spalenina hned vedle konektoru i1394.

Deska samozrejme mrtva, nevzala nic sebou, ale ty sasci v CZC mi to neuznali, a jakou duvod napsali: Zamitnuto z duvodu vypaleni konektoru 1394. Zadne vypaleni tam neni, konektor samotny je neporuseny, ale vedle je videt krasna zcernala boule a je to vypaleny skrz naskrz v PCB........
Ze sem si to zpusobil sam, ale zpusobil to zdroj, kterej mi obratem vymenili za novej......

Da se s tim neco delat? Neveril jsem vlastnim ocim :D A kdyz sem se branil, bylo mi receno abych si vzal znalce a branil se soudne :D

Takze deska za 4200 a k nicemu :D:D
robky (3195)|28.1.2014 17:54
Buď bola doska vadná už od výroby a pripojením na zdroj sa to prejavilo :notsure aj keď by zrejme neprešla cez výstupnú kontrolu v závode ...

Pokiaľ by to spôsobil zdroj, prečo by zničil práve 1394 a nie rovno niečo, čo je bližšie k napájaciemu konektoru ? :notsure

Nepripojil tam niekto namiesto 1394 USB?
Matherdet (955)|28.1.2014 18:32
zkusil bych soudního znalce,všude to doporučují udělatznalecký posudek ale netusim kolik to muze stat. Jinak je to divny ze to spalilo 1394 ktery je dost daleko
Georginek (2957)|28.1.2014 23:52
No, stalo se to kamosovi, ne me, ale vi o tom kulovy a ted jsem se to nahodou dozvedel, a desku i dneska videl a dost me to prekvapilo, ze mu to neuznali. Nutno podotknout, ze to slapalo asi 3/4 roku a pak proste po jednom zapnuti......PRSK a hotovo.
On bednu vubec neotviral, tim spis 1394 nepouziva ( ani nevi, co to je )
robky (3195)|29.1.2014 06:48
Neviem, ako je to u vás, ale u nás platí:
... Zamietnutie reklamácie uplatnenej počas 12 mesiacov od kúpy sa vykoná na základe odborného posúdenia. Ak zákazník reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a obchodník ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, musí v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na posúdenie....