reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bitfenix Merc Alpha - kabely

trodas (1753)|30.1.2014 16:55
Zajímalo by mně, jestli u skříně Bitfenix Merc Alpha je dost místa na kabely pod deskou. A jestli se dají odstranit nějak "normálně" všechny ty kejsy na disky, aby se dal udělat solidní airflow vstupním 120mm ventilátorem, když se "trochu" rozšíří vstupní nasávání...

Ani z tohoto obrázku to není moc jasné, zdali se to tam vleze nebo ne:



...

A představoval bych si to nějak takto:



A ani z obrázků, ani z skromného review co jsem našel to neplyne. Nemá ji někdo a nemůže říci co a jak...?
http://www.czc.cz/bitfenix-merc-alpha-cerna/97114/produkt
http://www.anssi.fi/testissa-bitfenix-merc-alpha-edullinen-peruskotelo/
robky (3195)|30.1.2014 18:34
Závisí od toho, aký zdroj a hlavne koľko káblov ... podľa tohto by sa tam niečo malo zmestiť :notsure
4445_29_bitfenix_merc_alpha_mid_tower_chassis_review_full.jpg
trodas (1753)|30.1.2014 19:10
Mno to je přesně to, co mně nepomůže. Ale dík za snahu! Já potřebuji vědět, jestli z Enermax 620W Liberty tam dostany ty kabely, zejména tedy kabely k 12V napájení desky. Ty musí vést naprosto nejkratší cestou a tedy POD základní deskou. Tady na té fotce je vedený VEDLE té desky jen ten hlavní 24 žilový ATX kabel. Ten mně moc nezajímá, zato mě zajímá, zdali ten 12V na CPU napájení půjde dát pod to backblate desky - tedy mezi backplate a bočnici, abych to zavřel...

Zdá se mi na tvém obrázku také, že PSU blokuje ten otvor, kterým bych kabel dostal dozadu a navíc nahoře nevidím prostor, kudy ten 12V kablík zase vystrčit ven, kde půjde do desky...
trodas (1753)|7.6.2014 19:32
Tak ano, kabely z Enermax 620W Liberty zdojů stačí. Zajímavé bylo, že jeden z těch zdrojů (koupený v Rakousku) měl asi 6cm rezervu, zatímco konektory 12V pro CPU druhého Enermax 620W Liberty zdroje musely být zasunuty do konektoru na desce předtím, než byla deska zašroubovaná do kejsy, jak natěno to bylo. Tento zdroj byl koupen v ČR. Zvláštní... :rolleyes:

Nicméně to jde: