reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

propojení externí HDD a router

ppkk2 (11)|5.2.2014 20:28
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat jak (nebo přes co), lze připojit externí HDD, který má pouze USB port do wifi routeru? (zatím je připojen přímo k PC a nerad bych kupoval nový).
Předem děkuji...
DrZelenka (2491)|5.2.2014 20:56
Jednoduše - do USB portu routeru. Pokud ho nemá, tak ho není jak připojit (jedině, přes nějaké jiné zařízení s LAN a SATA/USB najednou.
Salamander (6177)|5.2.2014 21:02
ppkk2 (11)|5.2.2014 21:11
Ne, router nemá USB, pouze LAN. Jestli to tedy dobře chápu, potřebuji obecně "NAS"? Narovinu, sháním nejlevnější řešení...
DrZelenka (2491)|5.2.2014 21:54
Tak můžeš vyměnit router za nějaký s USB portem, ale osobně bych raději rovnou připlatil za tu synology krabičku (za router to je minimálně tisícovka, spíš víc - rozdíl není až tak velký).

Router bude hlavně sdílet net ten disk v USB tam bude jen navíc jako bonus (tzn to bude fungovat jen tak nějak +-) . Synology je přímo dělaný jako NAS a úroveň bude naprosto někde jinde.
ppkk2 (11)|5.2.2014 23:03
Koukal jsem se na možnosti "té krabičky" a asi jsem svůj dotaz formuloval stroze nebo měl dát do většího kontextu. V zásadě se mně jedná o to, že mám v domácí síti 3 počítače, tiskárnu (je přes router) a nově TV s wifi adaptérem. Externí HDD (2TB) používám na zálohy a jako úložiště filmů . Je však přímo do jednoho PC, které vlastně běží jako server (původně jsem ho kupoval pouze pro jeden počítač, proto je jen USB). Takže bych rád ten ext. HDD připojil síťově, aby se všechny PC zálohovaly samostatně a v TV si každý našel "svou" složku filmů, bez potřeby mít zapnutý PC "server". Proto mě napadla myšlenka "nějaké levné krabičky", protože jinak jsem se všemi komponenty spokojen...
Předem dík za odpověď :).
Salamander (6177)|6.2.2014 00:30
Jo, pokud to chces mit resene takhle tak nic moc levnejsiho nesezenes. Respektive neco takoveho http://diskova-pole.heureka.cz/digitus-dn-7023-1/ ale osobne bych do toho urcite nesel
(staci ze pisou [FONT=Arial CE]Throughput Read ± 9M Bytes ,±Write 10M Bytes ... )[/FONT],

kdyz uz tak to Synology.
ppkk2 (11)|6.2.2014 17:05
Díky, asi tomu už začínám rozumět. Ono by to totiž chtělo určitě DLNA clienta. No a co třeba tohle? Propustnost dobrá, cena oproti synology poloviční:
http://www.asus.cd/servery-radice-zalohovani/terramaster-u1-home-nas-server-1x-hdd-glan/
ppkk2 (11)|6.2.2014 17:10
Salamander (6177)|6.2.2014 19:08
Znacku neznam ani jednu(slysim to fakt poprve), tudiz nemohu posoudit.
ppkk2 (11)|6.2.2014 19:48
Ok, to chápu. Spíš se mně jednalo o parametry ve srovnání oproti navrhovanému typu od Synology. Třeba ten Digitus, co by jsi do něj nešel, tak souhlasím. Ty dva výše zmíněné (byť neznačkové) se mně, ale zdají pro mé potřeby dostačující a jak jsem již psal, za poloviční cenu. V každém případě díky moc za nasměrování...
Salamander (6177)|6.2.2014 21:48
Vis, ono je to hodne i o softwaru a pochybuju ze by mely tyhle zarizeni tak kralitni SW jako Synology