Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 54 z 54

Téma: Celeron J1800 SoC

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Z druheho sudka davam do pozornosti toto riesenie, ktore sa vsak zatial nepredava
    Doska Q1900DC-ITX (napajana priamo notebookovym adapterom so 4 x SATA) sa zacala pred nejakym casom predavat aj v CR/SR, nahodou ju niekto nema?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Dobrý den, ahoj,
    mám pár dotazů ohledně tohoto SoCu nebo jak to nazvat a to konkrétně na desce ASUS J1800I-C http://www.alza.cz/asus-j1800i-c-d1148630.htm. Moc se mi líbí a chtěl bych do toho jít, jako domácí server (ftp, cloud, ts server) a pak jako takový HTPC. Přečetl jsem si toto téma snad už po čtvrté, ale stejnak mám pár dotazů.

1) Jak je to s tim přehráváním H.246 a fullHD videa. Kolik to teda zvládne maximální bitrate bez jakékoli zhoršení kvality. Psali jste, že to zvládne v pohodě 13Mbit/s (asi jen videa) a dokonce v jednom testovacím videu bylo 18Mbit/s video bitrate s 70% využitím CPU. Jen nevím, jestli to bylo bez a nebo s podporou Quick Sync Video. Tady jsem třeba našel jeden článek http://ultrabooknews.com/2013/09/29/...el-quick-sync/. Sice to popisuje situaci u ultrabooku, ale podle mě je jedno, v jakém zařízení to je. Jedná se přeci o tu samou technologii. Proto mě zajímá, jestli je tato technologie už nativně přístupná nebo jak ji použít ve VLC.
    2) Tato deska má podporu akorát sata 2. Nebude problém s disky > 4TB. O rychlost mi nejde, jen jestli ho dokáže rozpoznat, ale to je asi otázka biosu a ne toho rozhraní. Podle mě s tím má co dočinění 64bitový bios a ten tato deska má, takže by problém být neměl, ne?
    3) Pico PSU a Case. Co jsem tu četl, tak chci asi rozhodně jít do pico zdroje. I sebe lepší certifikace na zdroji ukazuje, že pod 20% zátěže jde účinnost do háje. A to je ho využiju tak s 5%, pokud se bavíme o cca 350W. Takže jednoznačně pico. Ale zajímá mě, jak jste vyřešili Case. Vždyť co koukám, tak skoro všechny mini-ITX bedny mají vzadu přípravu na klasický ATX zdroj. Čili by se to muselo vzadu nějak zadělat. Nebo máte nějaké tipy na bedny bez této přípravy? Hezká je třeba tato od Fractalu http://www.alza.cz/fractal-node-304-d361104.htm. Umístění na ATX zdroj má uvnitř, takže by se nemuselo nic zadělávat, ale nechce se mi za ní dávat tolik. Možná mi ale nic jiného nezbyde. No a pak ještě ten napájecí AC-DC zdroj. Nějaká doporučení na nějaký kvalitní s vysokou účinností? Koukám třeba na http://www.alza.cz/cartft-ac-power-a...w-d1634027.htm, ale má jen 60W a účinnost 90% při plné zátěži. Nic více zde psáno není a to ani v manualu na stránkách výrobce. Ještě je zde toto http://www.emko.cz/en/catalog/switch...-80w-12v-h3044 jestli by se nedalo použít, ale zajímá mě spíš, jestli neexistují nějaké lepší.
    4) Intel píše, že je zde podpora 8GB RAM, ale nevím, jestli zvládne i 8 GB i na jeden kanál. Nechci kupovat 2x 4GB, zbytečná spotřeba navíc.

Děkuji za odpovědi

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

1) Tento procesor (presnejsie mITX dosky s tymto CPU) sa diskutuju aj na serveri tvfreak.cz, precitaj si toto vlakno.
    2) Skor otazka na support vyrobcu.
    3) Lepsie riesenie je kupit si dosku s DC-DC adapterom Q1900DC-ITX, viac info opat bod 1)
    4) Vid RAM support list na strankach vyrobcu.

Obdobne riesenie som v tejto dobe hladal pre seba. Poziadavka bola mala skrinka, kde sa vojde viac 3.5" diskov (povedzme aj 4), nebude to zbytocne hlboka skrinka a s nevhodnym rozmiestnenim pre tento ucel (ako uz spominany Fractal Node, ktora ma 37cm). Pouzil som nakoniec skrinku Cooler Master Elite 110, ktora je pre tento ucel idealna, aj ked treba najake minimalne upravy (dierky pre uchytenie HDD). Taktiez nieje zbytocne draha (pekne hlinikove skrinky su na tento ucel celkom zbytocne, ked to bude niekde odlozene v pivnici).
    Do skrinky nacpes 2x 2.5" + (odhadom) 4 az 5 x 3.5" vertikalne, samozrejme len ak pouzijes externe napajanie a tu uz moze byt problem s dostatocnym dimenzovanim zdroja (vysoky nabehovy prud - treba si vsetko dosledne premysliet a prepocitat).
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 10-08-2014 v 15:05

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Diky za tipy. Prectu to vlakno. Obecne je mi jedno,co to bude za procesor. Hlavne,aby to bylo tichy (pokud mozno s pasivem),nizko-prikonovy a zvladalo to mkv do toho 20mbits bitratu.
    Zdroj nebude problem,protoze bych chtel nejaky maly ssd na system a druhej disk plotnovy. Co jsem koukal na WD green 4TB,tak ma peak 1,5A,coz da i ten 80W pico zdroj.
    Kouknu i na ten q1900dc,ale i tak se mi u toho j1800 libi,ze bych se u nej mohl dostat na realnych 10W. S tim q1900dc uz asi ne :-/
    Na ten CM case jsem taky koukal a prave ma zezadu tu pripravu na ATX zdroj. Jak jsi to zadelal? A jak je to s hlukem case vetraku?

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

mkv to zvladne bez problemov (aj original BD ISO s bitratom <50Mbit).
    To, ze to bude mat pasiv, este neznamena, ze to mozes "uzavriet" do skatule a zabednit. Ventilatorov sa netreba bat, staci vediet ako na to HDD ti spravi 2x vacsi bordel ako rozumne nastaveny ventilator, ktory nepocut.

Citace Původně odesláno od ContiHan Zobrazit příspěvek
    S tim q1900dc uz asi ne :-/
    S tymto sa dostanes v idle na 10-11W spolu s 19V adapterom (samozrejme bez mechanickeho disku, co je este +4W). Ono tie 1-2 Watty nerobia nejaky zvlast rozdiel ani pri prevadzke 24/7. To je mozno 100 korun za rok, co je nic. Vyberas riesenie na niekolko rokov, treba vybrat co najlepsie.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Jak jsi to zadelal? A jak je to s hlukem case vetraku?
    Ja som nakoniec zvolil iny system (doska + CPU), zatial to nemam plne osadene, je to v stadiu testovania, no je to nehlucne (ak pridam mechanicke disky, bude to horsie .
    Pokial budes mat len 2x 3.5" HDD (alebo 1xSSD + 1xHDD), mozes ich umiestnit standardne na vrchnu cast (ako je to navrhovane), v pripade vacsieho poctu ako 3, sa daju umiestnit vertikalne (vid tento obrazok).
    Tu je osadeny iny setup, ale orientacne, ako to vyzera s dvoma diskami (SSD + 3.5" HDD) - mizerna fotka z mobilu, ale orientacne postaci.

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Tu je osadeny iny setup, ale orientacne, ako to vyzera s dvoma diskami (SSD + 3.5" HDD)
    Tady je vidět, že vzadu je nějaká síťka nebo minimálně nějaký kryt s perforací, v místě kam by jinak přišel ATX zdroj. To je dodáváno se skříní a nebo to je nějaká domácí výroba? Pokud je to standardně dodáváno s bednou, tak pak mám jasno aspoň v bedně.

A ty teda vlastníš toho Cooler mastera? Je tam myslim dodávaný jeden ten větrák. Stačí to na uchlazení? Já jsem v tomhle trošku magor. Potrpím si na až skoro předimenzované chlazení. U svého stoláku se skříní Fractal Design Define R4 mám vpředu 2 noctui 140mm a vzadu ten default od fractalu. Byly tam 2, ale jeden jsem musel dát pryč. Strašně vibroval a byl to nepříjemný zvuk. I ty noctui byly takové, né úplně makové. Jely asi na nějaké otáčky, při kterých rezonovaly a dělalo to slabší, ale nepříjemný zvuk také. Pomohla až utilita thermal radar od asusu. Díky tomu je PC téměř neslyšitelný při absolutním tichu. A uvnitř vlastně nic není. Jen gryphon z87, ssd a msi hawk. Proto mě zajímá, jestli ten jeden větrák dodávaný s bednou bude stačit. Zase jako chlazení ano, ale v rámci hluku

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Ano, zozadu, po odsrobovani drziaka (to je ten, co vycnieva zozadu) na ATX zdroj vznikne vzadu "diera". Tuto mriezku som vybral z hornej casti skrinky a umiestnil dozadu, takze vybavene

Dodavany 120mm vetrak ide od cca 400 otacok po 1200. Da sa regulovat podla teploty dodavanou utilitou (A-Tuner). Co sa tyka chladenia, nebol v tom ziadny problem. Testoval som hodinu Prime95 a bez problemov - cize v ramci normy, pri minimalnom moznom nastaveni vetraka na CPU a pri vonkajsom na cca 600rpm. Pri tychto otachach to nieje sanca pocut. Zatial nemam nejake presne vysledky ani teploty - vravim je to v stadiu testovania (v praci na stole) a realne dojmy z hlucnosti budu az doma, po osadeni diskami (2 x 3.5" + 2 x 2.5" z toho jeden SSD). Ventilatorov sa nebojim, skor tych diskov, ktore budem umiestnovat (ako uz obvykle) do priestoru, bez mechanickeho dotyku plechu a HDD. Rezonancie su svina.

Byly tam 2, ale jeden jsem musel dát pryč
    Ano, to je standardna cesta, NOCTUA to isti v kazdom pripade, mozem doplnit realne hlucnosti, neskor, ked to bude kompletne. Taktiez budu zaujimave teploty diskov, ale tieto posledne WD RED/Green su na tom velmi dobre (pozor na 4TB verziu, je hlucnejsia ako 3TB o 2db), netreba to nijako extremne chladit. Staci minimalny airflow v bedni (t.j. aby tam vzduch nestal).

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Doplnam realne skusenosti v "absolutnom tichu" v noci k prispevku vyssie:

- uvedeny 120mm ventilator v skrinke CM Elite 110 je nepocutelny do cca 600~650 otacok. Nad 700 otacok ho zacinam registrovat.
    - ventilator na Athlone 5350 je malicky (cca 60mm), ide od cca 1000-4400 otacok, no do ~ 1800 otacok ho viacmenej nepocut. Tento moze bezat pri standardnych 1200-1500 otachach bez akychkolvek problemov. Paradoxne, jeho akusticky prejav je lepsi ako pri vacsom ventilatore.
    - Cely setup s oboma ventilatormi som z testovacej vzdialenosti 1-1.5 metra neregistroval. Samozrejme, len dovtedy, dokym som nezapol 3.5" HDD (WD RED 3TB 3.5"). Disk pocut uz je, no pri filme, pripadne inom zdroji hluku (chladnicka, bezny denny ruch) by som to zrejme neregistroval. Disky s 7200 RPM vobec neodporucam koli hluku, pre porovnanie som zapojil stary (uz nepouzivany) Samsung Spinpoint HD501LJ, akoby som zapol vrtulnik , oproti nizkootackovym WD pocitovo asi 2-3x hlucnejsie.

Teploty samotneho CPU ani pri dlhodobej zatazi (Prime95) nepresiahnu 62-63C (TDP CPU je 90C), tam problem nebude, problemom sa skor javia subjektivne vysoke teploty na doske, ktore produkuju tranzistory, ktore su urcene na stabilizaciu/zmenu napatia z 19V na 12V/5V/3.3V
    K tomu sa vratim v dalsom prispevku, po dalsom testovani.

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234