Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Sestavy, notebooky a PDA: Výběr sestavy

Neregistrovaný

Tazatel: Deamoon

Znění dotazu: Zdravím,
    mám v plánu sestavit si nové PC, především herní (ale ne jenom), a můj dotaz směřuje ke komponentům: mám víceméně vybrýno, ale chtěl bych se vás tu zeptat, jaký máte názor, co by se dalo sehnat levněji se stejnými parametry nebo lepší za stejnou cenu, atd...
    Předem díky,
    Deamoon

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Motherboard: MSI A78M-E45 - AMD A78
    Procesor: AMD Kaveri A10-7850K Black Edition
    Graf. karta: Sapphire R9 270X DUAL-X 4GB GDDR5 OC WITH BOOST, Lite
    Op. paměť: A-DATA XPG V1.0 16GB (2x8GB) DDR3 1600 CL11
    HDD: WD Caviar Green EZ - 1TB + 250Gb SATA2 disk na zálohy
    Zdroj: CORSAIR RM Series RM850 850W
    Case: CoolerMaster Centurion Silencio 352
    Chlazení: 2x SilentiumPC Sigma EVO (120mm) + v budoucnu možná jiné, podle potřeby
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Toto by mělo být cenově stejné (http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...012F0T012F7Y01) a přitom lepší

Neregistrovaný

Podobné, to ano, až na poloviční OP a procesor

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Podobné, to ano, až na poloviční OP a procesor
    Záleží na konkrétním využití.

Co se týče RAM, tak na herní PC a "něco málo okolo" je 16GB hodně přehnaný (mám 8GB a není problém mít při hraní vyžraný 3GB virtuálníma mašinama a stejně RAMka nedochází).

Stejně tak zdroj je zbytečně předimenzovaný - leda bys chtěl do budoucna crossfire, ale to už je výhodnější grafiku prodat a vyměnit.

K CPU - i3 má dost vysokou základní frekvenci, takže výkonu na hry má více než dost. S kaveri vycházejí nastejno +- pár %, spíš mi přijde, že i3 je nepatrně výkonejší. Víc jader neznamená vyšší výkon (navíc AMD přešlo na moduly, kdy to nejsou úplně plnohodnotný 4 jádra). Kaveri se dá sice taktovat, ale už na základním taktu má spotřebu vyšší.

Neregistrovaný

OK, takže podle tvého naázoru by to bylo na hry typu (jenom co do požadavků) Crysis 3 / nový Battlefield nebo CoD / ESO ok? btw, jakou podporu DirectX ta grafika má?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    OK, takže podle tvého naázoru by to bylo na hry typu (jenom co do požadavků) Crysis 3 / nový Battlefield nebo CoD / ESO ok? btw, jakou podporu DirectX ta grafika má?
    Rozhodně na tyto hry bude lepší i3 a silnější grafika (hlavně grafika bývá brzdou). Jen bych raději použil lepší zdroj, než doporučuje Matherdet (řadu S12II od Seasonicu - ale zdroje jsou hodně věcí názoru)

DirectX nemá smysl řešit - pokud nekupuješ starej škvár, tak to má +- to samý. V době, kdy se začnou vyrábět hry, které budou vyžadovat (vyžadovat, nemít to jen jako bonus) novější DirectX, tak tahle GK bude mnohokrát překonána.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

[QUOTE=Neregistrovaný;552872]OK, takže podle tvého naázoru by to bylo na hry typu (jenom co do požadavků) Crysis 3 / nový Battlefield nebo CoD / ESO ok? btw, jakou podporu DirectX ta grafika má?[/QUOTE]

Na hry bude urcite lepsi sestava od Matherdeta, ma o dost silnejsi grafiku (jinak jestli umis cist, tak je tam podpora DirectX napsana - [QUOTE][FONT=Tahoma]DirectX Version Support[/FONT]
    [FONT=Tahoma]11.2[/FONT][/QUOTE])

APU Kaveri opravdu neni idealni jako herni procesor, pokud bys vyuzival to integrovane graficke jadro byla by to jina vec, ale pokud jde o CPU cast je velmi slaba
    tady mas test [url]http://goo.gl/Vf98Oz[/url] kde Kaveri porazi i Pentium zalozene na Haswellu, ta i3 na tom bude jeste o hodne lepe.

Jediny problem je s dostupnosti te grafiky, R9 280X je dlouhodobe velky problem sehnat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Tuším že na pct byl velký test zdrojů a SS-400 ET T3 tam dopadl velmi dobře. Rozdíly mezi s12 už nejsou tak razantní. Radši bych si pak připlatil a šel do seasonic G (jenže to je 1500 navíc oproti původnímu energy knightu) . To Géčko je pak modulární což je mega výhoda. Za to bych se vážně zastřelil. Mám jediný nzxt hale power z řady který není modulární a nevejdou se mi kabely do Fractalu jinak ten zdroj je pecička (80+ gold)

Neregistrovaný

Ještě a jedom foru mi někdo doporučil tuhle sestavu: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011Z2M012GZ301
    co vy na to? (podle mě nic extra za ty prachy)

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Je tam čtyřjádro a slabší grafika. Není to špatná sestava, ale pokud vezmu čistě herní výkon, bude nižší.

Podobná témata

1. Sestavy, notebooky a PDA: Výběr notebooku
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 18:58
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-12-2013, 10:32
  3. Sestavy, notebooky a PDA: Výběr notebooku
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-11-2013, 18:37