reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Polo-funkční USB

wector (9)|18.7.2007 16:32
Řeším teď jeden nepříjemný problém - z reklamace se mi vrátila Gigabyte DS4, ale po instalaci WXP mi zlobí USB porty. Např. kopírování z flashky není možné, myš se zasekává a po několika minutách se prostě vypne. Jako by přestala jít do portů šťáva. Vypínání zařízení ve Správci zařízení jsem vypnul, odpojil v BIOSu věe nepotřebné, zkusil odpojit mechaniky, ale pořád nic. Nemáte ještě nějaký tip?
DZer (52)|18.7.2007 18:20
Ptát se jestli tam máš SP1 je asi zbytečné co. Jedině reistalovat ovladače USB. Ale osobně bych to spíš asi znovu reklamoval.
wector (9)|18.7.2007 19:35
Teď už to tak vidím taky, protože vůbec nejede ani firewire a LPT. Toho sem si doteď nevšiml.
boboco (1987)|18.7.2007 23:33
Zdravím, jaký problém měla ta předchozí reklamovaná deska? - to je dosti zvláštní závada, doporučím ještě před samotnou reklamací vymontování ze skříně a oživení mimo skříň, zda to náhodou nepomůže. Párkrát se mi totiž stalo pár kuriorit s nefunkčními USB, či PS/2 porty díky uzemnění či neuzemnění desky v case. Za pokus to myslím určitě stojí. -Jinak předpokládám, že věci jako aktuální BIOS jste zkoušel, nemýlím se?
mech13 (5526)|18.7.2007 23:51
[QUOTE=boboco;42021]...Párkrát se mi totiž stalo pár kuriorit s nefunkčními USB, či PS/2...[/QUOTE]

no ja spis pamatuju silenosti se starsimi CD-ROM mechanikami - byly to takzvane verze BPI (bez plechu ide (pro cechy ide jako jde, funguje))
proste stacilo z ni zdelat plech a najednou se jak zazrakem rozjela a fungovala treba rok bez jedinyho zavahani. ale jak se k ni ten plech jenom priblizil, tak vypovidala sluzbu
gobly (153)|19.7.2007 12:16
tak ty cdromky sou teda dost hardcore... :D
ICEBOSS (3435)|19.7.2007 12:56
tohle obcas delaji vadny kondiky...
wector (9)|19.7.2007 17:21
No teď sem se v tom zase hrabal a docházej mi nervy. Našel jsem jeden dred na XS fóru ohledně stejnýho problému u DS3. Hroznej bordel dělaj IRQ, u nový revize 3.3 je to snad ještě horší. Intel s Microseftem na tom maj dělat pár let a stejně nejsou u konce. Ať s tím dělám co chci, tak pořád nejsem na 100% spokojen.

Teď zase nejedou jen ty USB, pro změnu už vůbec. Docela mám podezření na řadič VIA VT6202/6212, jenže nejnovější drivery jsou z ledna 1999. Případně na 8800GTX, protože s X1950GT to vypadá poměrně lépe. Vtipné, ž podobný problémy mám i s další deskou...

EDIT: tak pokrok, z dílů na 3 PC sem složil 1 plně funkční. A pak že prej Intel + Intel = no problem... Poznatek: DS4 rev. 3.3 a 8800GTX je nepřekonatelný problém.
wector (9)|24.7.2007 22:09
Podle jednoho DFI fóra jde o problém Intel driverů a je potřeba tenhle hotfix - KB921411. Na Microsoftu jsem ho nenašel, ale dá se sosnout zde: http://thehotfixshare.net/board/index.php?automodule=downloads&showfile=1343. Zatím to u mě jakž takž funguje, myš se nevypíná a skoro nelaguje, z USB flashky se dá kopírovat, sice o poznání pomaleji ( tipuju tak 20-30% ), ale jde. Spokojen nejsem, ale aspoň tohle.

Definitivně to není problém HW, zkoušel jsem v OpenSuse a nebyl problém.