reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD z notebooku

jiriknv (1)|13.2.2014 20:02
Ahoj zajímalo by mě, jak použít LCD jako externí monitor. Jestli to vůbec jde. Děkuji za odpověď . :-)
Salamander (6177)|13.2.2014 20:32
Interni LCD notebooku vetsinou pouzivaji LVDS konektor, pouzit ho jako normalni monitor by bylo dost slozite.
Ale existuji prevodniky LVDS-HDMI, daji se sehnat treba na eBay ;)

Ale chtelo by to znat konkretni typ displaye. Kazdopadne se obavam ze konverze bude drazsi nez koupe nejakeho normalniho LCD z druhe ruky.
Ventero (1280)|17.2.2014 19:52
To je zajímavá otázka - taky jsem o tom přemýšlel.

Vím, že je to zapojené jiným konektorem - to snad všechno v noťasech, ale myslel jsem že signál je stále VGA a bylo by třeba se jen pozkoušet a popiplat s nalezením správného zapojení. ???
Salamander (6177)|17.2.2014 20:56
No prave zalezi co je to za monitor, jestli je pripojeny analogove nebo digitalne :slug
Navic tech konektoru je mraky, viz: http://www.afiata.com/circuit-diagram-laptop-lcd-display-to-vga-interface-project/#.UwJpN3lXHWU
[QUOTE]
Analog VGA (used in external LCD displays but not in laptops normally)
44-pin TTL parallel
TTL level clock and 8 data lines interface that has signals that match with 26 pin “VGA feature connector”
20-pin LVDS serial
Digital Video(6-bit for each color R/G/B) Sync Signal,DOTCLK, 4 pairs LVDS (used in some IBM laptop displays)
DVI (Digital Visual Interface LCD panel digital interface from DDWG, used for external LCD screen mainly)

[/QUOTE]

Proste to chce vedet co je to za LCD, mohlo by to jit jednoduse s troskou sikovneho pajeni, nebo to muze byt hodne nakladna zalezitost