reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Crucial SSD - možný problém s novým kusem?

xxxstalkerx (139)|14.2.2014 19:09
Zdravím,
koupil jsem dnes nový a nerozbalený SSD disk: Crucial CT240M500, 240 Gb. Po naformátování na NTFS jsem na něj překopíroval data z disku který byl před odchodem, zkontroloval jsem SSD a již mám Warning: Number of sector replacement operations: 16, C4 - Realocated Event Count - HD Tune Pro 5.50

Je problém v datech která jsem nakopíroval ale potřebuji je zachovat? Nebo je závada přímo na disku a mám jej urychleně vrátit/reklamovat?

johny__g (6387)|14.2.2014 20:03
Co říká CrystalDiskInfo?
xxxstalkerx (139)|14.2.2014 20:24
Nehlásí žádné problémy, ale taky jsem v něm nespouštěl žádný test. Je to celkem zásadní problém pokud je disk již den po koupi vadnej, potřebuju to určit co nejdřív. Taky má velmi nízký rychlosti čtení a zápisu, dokonce nižší než můj rok starý SSD OCZ Vector 128 Gb, při startu má ten crucial 164 Mb/s, za 5s se dostane na 230, ale psaných má v papírech 500, stejně jako ten Vector, který se dostane od začátku na 330 Mb/s.

johny__g (6387)|15.2.2014 09:37
Mám dojem že HDTune neumí s SSD dobře pracovat, proto někdy hlásí chyby. Co se týče rychlosti, asi neporadím, snad jen že to co píší výrobci o rychlosti je nutné brát s rezervou. Zkus pohledat nějaké testy toho Crucialu, kolik měli tam.