reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Velmi pomalé instalování OS a velmi pomalé najíždění systému

fefy (2)|15.2.2014 13:20
Popis problému : PC se začal zpomalovat při najíždění OS. Když to už začalo být asi 20-30 minut, tak jsem si řekl že je nakoplý a udělal jsem přeinstalaci OS. Chvilku se to zdálo být o.k. Pak to ale začalo znova a občas se i PC sám vypnul. Udělal jsem opět přeinstalaci ale systém už nešel bootovat z HDD. Házelo to nějakou hlášku že to nemůže bootovat z HDD. Najížděl jen z vloženého DVD a v BIOSu bylo nastaveno bootování z cd. Řikal jsem si aha HDD je v čoudu. Zakoupil jsem SSD. Instalace trvala přes dvě hodiny a následné najetí Windows asi přes půl hodiny. Hrůza. Vyzkoušel jsem i další úplně nový plotnový HDD a opět to samé. Po projetí různých témat, dotazů a diskuzí jsem v bedně vše odpojil, nechal zapnuté jen jednu paměť, jeden HDD, vyndal grafiku, zapnul jsem monitor jen do integrované a zkusil jsem znovu instalaci - no a zase šílená pomalost. Odpojil jsem mechaniku, připojil externí a bylo to asi ještě horší. Přehazoval jsem sata kablíky, zkoušel nové a nic. Potřeboval bych radu co s tím. Už mám asi zbytečně dva nové HDD a nerad bych pořídil vše. Teď už zbývá deska, zdroj, procesor ? Paměti to asi nebudou. PC dostanu jen do BIOSu. Nejsem zas až tak zběhlý a potřebuji radu jestli vůbec a jak otestovat co by to mohlo být. Naistalovány origo Win 7 Home premium 64 bit. Konfigurace PC : paměť 3GB, zdroj HEDY PE600 FCA 500W, procesor AMD Phenom II X4 945 95W, deska ASUS M2NPV-VM, grafika Radeon HD 6790 1GB. Do nedávna sestava šlapala. Předem děkuji za rady popř. postupy k odstranění potíží.
johny__g (6387)|15.2.2014 18:23
Zkus live linux, jak se bude chovat. Zdrojem to asi nebude, ovšem "zdroj" Hedy asi bude pěkný šmejd obecně, to bych si do PC dobrovolně nedal. Ten bych doporučil vyměnit preventivně.
john (877)|16.2.2014 02:14
testnul bych prenosove rychlosti HDD/SDD a RAM z HirensBoot / pokud teda nabootujes /, mne to pripada na nakoply BIOS/radic...:notsure
pokus se nekde pujcit libovolny CPU, ktery tva deska podporuje, nebo alespon soucasny vyhod z patice a znovu jej nahod / pokud by to delal "prechodak" na nakem pinu /...
edited: osobne bych to videl primarne na zakladni desku, jak je stara, jak vypadaji kondiky / alespon vizualne /, urcite by stalo za to, udelat kompletni rozborku/sborku celeho PC s procistenim vsech kontaktu / tim by se mela vyloucit moznost nahodneho nedokonaleho kontaktu /
fefy (2)|16.2.2014 18:13
Tak jsem vše rozdělal včetně kompletního rozdělání a vyčištění zdroje a ..... nic. Furt stejně šíleně pomalé při snaze o instalaci systému. Řekl jsem si že to nechám projet programem GoldMemory. Nabootovalo to z flashky zadal jsem příkaz program se spustil,naskočilo modré okno bez možnosti výběru co chcete provést a dole je napsáno " Error: Can´t run, XMS driver detected ! Netuší někdo důvod co to znamená ?
john (877)|17.2.2014 13:57
zeby odesel radic pameti v CPU?
v minimalni konfiguraci se to chova stejne?