reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se opět zasekává :(

Creeperak (16)|15.2.2014 16:30
Ano, vím že jsem tento problém tu už psal a že se "našlo řešení" ale PC se už zase začal zasekávat. Jinak můj problém je to, že můj počítač se někdy zasekne a musím ho restartovat.
Monitor to není na 100%. RAMky by taky měli být v pohodě (zkoušel jsem memtest). Teplota komponentů to taky není. A potom jsem ještě zkoušel updatovat BIOS. Sice to potom
šlo pár dnů v pohodě ale potom se to zase začalo zasekávat. Neví někdo co s tím ?

Pokud by vás zajímala moje sestava tak tady máte komponenty:
OS: Windows 7 Home Premium 64bit
Procesor: Intel Core i5-3570K
Základovka: ASUS P8Z77-V LX2 - Intel Z77
Grafická karta: GIGABYTE R928XOC-3GD-GA
RAM: Přesný nazev nevím ale vím že jsou od Kingstonu a maji 8GB
zbytek nevím

Počítač je jinak skládaný a nechal jsem si ho sestavil mi ho obchod CZC
Plat00n (3)|20.2.2014 01:26
Trochu to nechápu. Počítač se ti seká-je pomalý nebo se ti počítač sekne-zamrzne a nepomůže nic jiného než restart?

Pokud se ti to seká a zpomaluje to celý systém tak si zkus stáhnout program Ccleaner a pročistit to, možná tam máš nějaký škodlivý vir. Taky by se hodil Antivirus

Pokud ti PC přímo zamrzne a nelze s ním nic dělat, zkus různě prostřídam RAM paměti v různych slotech, jestli nepomůže zkus to spustit jen s jednou RAM pamětí.
Creeperak (16)|25.2.2014 20:10
Můj problém je to že se sekne-zamrzne a musí se restartovat.
Jinak jsem zkoušel počítač jenom s 1 RAM. Sice se to pořád zasekává ale už ne tak často (předtím to bylo cca 3x za den a teď už jenom cca 1x za 2dny).
johny__g (6387)|26.2.2014 07:43
Přesný typ yp pamětí a jak je máš nastavené? Najdeš to třeba v CPU-Z. Ten memtest jsi spouštěl z CD nebo flashdisku? Jak dlouho jel, aspoň 6 hodin?
charonbobo88 (65)|26.2.2014 15:20
Já sem v podobném případě začal tím že sem sy pc zpustil na systemu lynux abych vyloučil chybo win. No a ono to taky bylo problémem ve win7. Ted mám win 8 a běží vše vpohodě. Taky můžeš mít ram kterou deska nepodporuje. Na stránkách výrobce máš ramky které jsou odskoušené a garantují funkčnost.Ne že by ty co tam nejsou uvedené hned nešly,ale bejt to tak může.Také můžou bejt vyžší Mhz a bios z nějakého důvodu je sám nesnížil. Zkus to v lynux....
Creeperak (16)|4.3.2014 22:50
Takže táta ještě nějak přehodil RAMky a už se PC vůbec nezasekává. Ale teď mám druhý problém. Když jsem vyndal tu první RAM tak se rapidně snížil výkon počítače. Aj když jsem ji už vrátil tak i hry které mi jeli na ultra detaily se teď nehorázně sekají i na střední detaily. Nevíte někdo čím to je ?

Update : Aha tak když jsem toto dopsal tak se počítač zase sekl. Jde vidět že má smysl pro humor... Tak ještě vyzkouším ten lynux. Snad to tentokrát vyjde