reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace upravené image ze sítě

geok (1)|19.2.2014 13:22
Dobrý den,

v práci máme několik veřejných počítačů a jelikož na ně může opravdu každý, často tam vzniká slušný bordel. Rozhodli jsme se, že nejjednodušší řešení bude kompletní reinstalace každé ráno nebo automaticky v noci. Ač jsem toto řešení viděl nasazené v praxi, nemám zkušenosti s technickou stránkou.

Technická stránka: máme 5 počítačů, které by měly být do této akce zapojeny a dále máme jeden Linuxový stroj (server) který bychom si představovali, že by distribuoval jednotlivé instalece WIN 7 zmíněným 5-ti počítačům.

Teď ta část, jak si to asi představuji. Tudíž mohu být úplně vedle, tak mě prosím kdyžtak opravte.
Někam nějak nainstaluji čisté WIN 7, doinstaluji do něj potřebné programy, provedu nějakou konfiguraci atp. Až budu spokojen se stavem, tak bych ho potřeboval nějak zmrazit, vytvořit z něj zase instalačku která by se pak distribuovala. Našel jsem k tomu celkem hezký návod na http://www.ultimatedeployment.org/win7pxelinux1.html ovšem tam se instaluje čistý systém a já bych ho potřeboval nějak předem modifikovat.
V tomto odvětví jsem naprostým nováčkem, proto uvítám každou radu, doporučení programů, tipů a článků zabývajících se touto problematikou (angličtina není problém).

Děkuji moc všem.
zsdx (2098)|20.2.2014 13:15
Zkoukni jeste toto. Do instal.wim muzes ulozit kompletni partition po instalaci.
Jinak to lze resit i klonovacim softwarem.